Image default
Informacja prasowa konkurs Pomoc i wsparcie Redakcja poleca Z Gdyni

Społeczna Kampania o wdzięcznej nazwie #mamamorze

„Czy Mama może? Tak! Szczególnie nad morzem! #mamamorze to projekt społeczny organizowany przez grupę uczniów z III LO – Martę Dołębską, Julię Wróblewską, Maję Bińkowską, Paulę Wołkowską, Macieja Głogowskiego i Michała Śliwińskiego.

Chcą oni wspierać wspaniałe, gdyńskie Mamy, pokazując  jak łączyć macierzyństwo z pasją a także jak w wirze codziennych obowiązków znaleźć chwile wytchnienia dla siebie.
z
Pragniemy zwiększać świadomość zarówno naszych beneficjentek jak i ich otoczenia, na temat problemu przepracowania, przeciążenia i presji społecznej dotykającego wiele Mam. Chęć bycia idealną i przygotowaną na wszystko mamą powoduje frustracje i poczucie winy z którym ciężko poradzić sobie w pojedynkę. Wiemy, że jako licealiści nie mamy dużo doświadczenia związanego z macierzyństwem lecz chcemy zwalczać stereotypy i zmieniać podejście do macierzyństwa już teraz, aby zagwarantować sobie przyjazne środowisko, w którym bez wszechobecnej krytyki, będziemy mogli wychowywać nasze dzieci.

Publikowane treści, codzienną dawkę inspiracji oraz szczegóły projektu można znaleźć na tronie: https://www.facebook.com/mamamorze/ oraz na Instagramie @mamamorze”
Marta Dołębska

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ciocia Klara
Ciocia Klara
30/04/2020 11:26

Gdyby w rodzinie wychowywano dzieci w poszanowaniu najwyższych wartości, a zwłaszcza w poszanowaniu swoich rodziców, gdyby w rodzinie panowała prawdziwa więź członków rodziny, to takie akcje nie miałyby sensu.. T o członkowie rodziny powinni wzajemnie dbać o siebie i wspierać się wzajemnie

Zuzanna
Zuzanna
29/04/2020 20:49

To wspaniałe, że młodzi ludzie dostrzegli taką potrzebę i postanowili zmienić stereotypowy wizerunek matek. To właśnie takie działania wpływają na społeczeństwo – najpierw lokalnie, by potem naprać rozpędu i nieść się po świecie.

Tomasz
Tomasz
29/04/2020 20:15

Super, to odważny pomysł – nie poszli na łatwiznę. W młodych siła!!!!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie