Image default
Morskie sprawy Z Gdyni

SOLO NON-STOP samotny rejs dookoła świata

11 listopada o godz. 11.00 w Marina Yacht Park w Gdyni startuje rejs SOLO NON STOP 2019, w czasie którego Rafał Moszczyński podejmie próbę samotnego opłynięcia świata bez zawijania do portów – 150 dni samotnej żeglugi non-stop.
Celem wyprawy jest pobicie rekordu prędkości samotnej żeglugi Gdynia – Gdynia trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Lewin oraz Przylądek Horn – okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów.
Jednym z głównych założeń wyprawy jest to, aby spróbować pokonać tę samą trasę, którą wybrał Henryk Jaskuła. Plan ten zakłada wypłynięcie z Gdyni i kontynuowanie rejsu przez cieśninę Sund na Morzu Bałtyckim, Kanał La Manche zwany także Kanałem Angielskim, kierując się na wschód w stronę Kapsztadu, Australię, Nową Zelandię, Przylądek Horn i następnie z powrotem do Gdyni.
11 listopada o godz. 11.00 w Marina Yacht Park
fot. facebook.com/solononstop2019/

Powiązane tematycznie

„By przerw nie spędzać na graniu i mediach społecznościowych”

Redakcja

Rekrutacja na rejs Generałem Zaruskim do Islandii

Redakcja Morska

Rekordowa Gdynia

Marek Grzybowski

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie