Kultura Wersje i kontrowersje

„Solid Gold” wraca do Konkursu Głównego 44. FPFF

Informujemy, że na wniosek Akson Studio, producenta „Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego, film zostaje przywrócony do Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

– W piśmie, jakie otrzymaliśmy w piątek po południu, Michał Kwieciński, Prezes Zarządu Akson Studio potwierdził, że Telewizja Polska odstąpiła z powodów formalnych od umowy koprodukcyjnej filmu „Solid Gold”. W związku z tym producent poprosił o przywrócenie filmu do Konkurs Głównego 44. FPFF, na co zgodziło się Jury pod przewodnictwem Macieja Wojtyszki – mówi Leszek Kopeć, Dyrektor 44. FPFF.

Zamieszanie wokół „Solid Gold” i wcześniejsze odwołanie wszystkich zaplanowanych festiwalowych pokazów filmu wynika z konfliktu między producentem i dotychczasowym koproducentem filmu. Ich porozumienie, osiągnięte dopiero w przeddzień zakończenia Festiwalu, spowodowało, że organizacja takiej samej liczby pokazów „Solid Gold”, jak w przypadku wszystkich pozostałych filmów konkursowych, jest niestety niemożliwa.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie