Image default
Morskie sprawy Redakcja poleca

SMART LAB MORSKI W GDAŃSKU 2018

W Gdańsku w dniach 20 i 21 listopada 2018 r.  odbyło się spotkanie ekspertów w ramach projektu PARP pod tytułem SMART LAB.

Zaprezentowano między innymi najnowsze trendy związane z zastosowaniem technologii kosmicznych i ICT w przemysłach morskich.

W czasie warsztatów dokonano analizy SWOT i PESTLE  w odniesieniu do polskich przemysłów morskich pod kątem wykorzystania ich potencjału produkcyjnego i usługowego na rynku międzynarodowym.

Zidentyfikowano najważniejsze tendencje rozwojowe i szanse włączenia się przedsiębiorców i naukowców w formie prowadzenia wspólnych B+R.

Stwierdzono, że polska gospodarka morska dysponuje kadrą, która zapewnia dobrą pozycję Polski w światowej gospodarce morskiej. Brakuje dobrego sprzężenia między przedsiębiorcami i pracownikami nauki uczelni Wybrzeża w kreowaniu wspólnych projektów naukowo-badawczych.

Stwierdzono, że  polskich przemysłach morskich, kosmicznych i ICT tkwi znaczny potencjał, który ma szansę na zwiększenie udziału przedsiębiorców i naukowców w międzynarodowym łańcuchu wartości.

Będzie to możliwe przy większej aktywności środowisk przemysłowych i naukowych oraz nieudrożniania przepływu informacji.

Niezbędna jest również większa integracja działań,  inicjowanie i realizacja projektów badawczych przez uczestników inteligentnych specjalizacji Pomorza, szczególnie z sektora ICT, kosmicznego oraz logistycznego i stoczniowego.

Fot. Marek Grzybowski

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie