Na zdrowie

SM to nie wyrok

Jak poprawić sytuację osób chorych na stwardnienie rozsiane na Pomorzu?

Stwardnienie rozsiane to przewlekła choroba autoimmunologiczna, która często diagnozowana jest u osób młodych, nawet dwudziestoletnich. W Polsce choruje na nią około 45 tysięcy osób, w samym Gdańsku -kilkaset. Niestety, nie wszyscy mają dostęp do nowoczesnych terapii i odpowiedniej rehabilitacji.

Instytut Ochrony Zdrowia, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Grupa Twardziele oraz konsultant wojewódzki ds. neurologii prof. Jarosław Sławek zapraszają do udziału w dyskusji na temat sytuacji osób chorych na stwardnienie rozsiane w województwie pomorskim.

Debata pt. „Jak ulepszyć opiekę nad osobami z SM?

Oczekiwania pacjentów, a możliwości systemu ochrony zdrowia” odbędzie się

15 maja w Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańska przy ul. Długiej 46/47 o godz. 10.30.

W programie spotkania znajdą się wystąpienia na temat możliwości leczenia stwardnienia rozsianego i jego finansowania, problematyki opieki nad chorymi czy działań organizacji pacjenckich. 

Gośćmi konferencji będą m.in. prof. Jarosław Sławek, Tomasz Połeć, przewodniczący Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz Małgorzata Grodziewicz, zastępca dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ds. medycznych. 

Celem dyskusji jest  zebranie wraz z zaproszonymi gośćmi postulatów zmian na 2019 rok, które poprawią sytuację osób z SM w województwie pomorskim.

Na zakończenie spotkania przewidziane są warsztaty dla pacjentów na temat partnerstwa w terapii oraz konsultacje z fizjoterapeutą, prowadzone przez Instytut Komunikacji Zdrowotnej oraz Fundację AENON.

Zuzanna Kunert/Instytut Ochrony Zdrowia

Powiązane tematycznie

Seniorze nie czekaj. Zaszczep się!

Redakcja

Szczepienia przeciw grypie

dr. Zdrówko

Co drugi Polak ma nadwagę lub jest otyły, co trzeci aktywny fizycznie

dr. Zdrówko

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie