Słowa Krzysztofa Bosaka o Turskim oburzyły przedstawicieli politycznego mainstreemu
Polityka Wersje i kontrowersje Z kraju

Słowa Krzysztofa Bosaka o Turskim oburzyły przedstawicieli politycznego mainstreemu

Całe zamieszanie medialne wywołała wypowiedź kandydata na prezydenta z ramienia Konfederacji, Krzysztofa Bosaka, na temat przemówienie byłego więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Mariana Turskiego na uroczystościach 75 rocznicy wyzwolenia obozu.

Podkreślił że głos dostała osoba która zdecydowała się wykorzystać tą rocznice by uderzyć w rząd.

Głos dostał pan, który zdecydował się wykorzystać tę rocznicę, by zaatakować rząd czy Sejm.

– Mówił Bosak na antenie Polsat News, na te słowa obecni także w studio politycy zareagowali oburzeniem, podobnie jak prowadząca rozmowę Agnieszka Gozdyra.

Krzysztof Bosak odnosił się do przemówienie byłego więźnia obozu Mariana Turskiego który zabrał głos w czasie uroczystości z okazji 75 rocznicy wyzwolenia obozu.

Nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana. (…) Istotą demokracji jest to, że większość rządzi, ale demokracja na tym polega, że prawa mniejszości muszą być chronione. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne, już istniejące. Bądźcie wierni przykazaniu. Jedenaste przekazanie: nie bądź obojętny.

– Podkreślał Turski w swoim przemówieniu

Do właśnie tych słów odniósł się wiceprezes Ruchu Narodowego i kandydat Konfederacji na prezydenta. Jego zdaniem Turski wykorzystał to przemówienie by uderzyć w polski rząd.

Wiemy jak strasznie restrykcyjne było wpuszczanie Polaków na teren obozu podczas uroczystości. Ze stowarzyszenia byłych więźniów i ich rodzin wpuszczono zaledwie trzy osoby. Głos dostał pan, który zdecydował się wykorzystać tę rocznicę, by zaatakować rząd czy Sejm.

– Kontynuował Bosak na antenie Polsatu

Na te słowa zareagowali protestem inni goście. “Nie zgadzam się na takiego typu wypowiedzi w telewizji i to z jaką arogancją pan podchodzi do ocalonego Mariana Turskiego” – Mówił Rozenek z Nowej Lewicy. Podobnie wypowiedział się Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej – “Nie możemy być obojętni na takie słowa, panie pośle. Nie wypada, żeby 30-letni polityk komentował, recenzował, pouczał 90-letniego ocalałego z piekła”

Krzysztof Bosak tłumaczył że prowadząca wybrała fragmenty “charakterystyczne politycznie” i poprosiła o ich skomentowanie, co uczynił. Boska stwierdził także że niektóre tezy z przemówienia byłego więźnia obozu Auschwitz były po prostu nie prawdziwe.

Dwie tezy Turskiego są zasadniczo nieprawdziwe. Pierwsza teza jest nieprawdziwa, że Auschwitz wydarzało się po kawałeczku i, że każdy element debaty politycznej nie idący w kierunku, który Turski zaprezentował, to kroczek ku Auschwitz. To typowa retoryka Lewicy.

– Stwierdził Bosak, na co zareagowała już sama prowadząca:

Czy pan słyszy co mówi?

– zapytała Gozdyra, na co gość Polsat News jasno twierdził że nie ma za co przepraszać:

Może to panią zdziwi, ale życie polityczne i społeczne polega na tym, że ludzie są w różnym wieku i mają różne poglądy. To jest normalne i nie ma w tym nic za co należałoby przepraszać.

Przemówienie Mariana Turskiego MP3 własne

 

fot. narodowcy.net

Źródło: Dorzeczy.pl / Narodowcy.Net

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie