Sport Ze Świata

Siedmioro Polaków na starcie mistrzostw Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami

Na zdjeciu: Piotr Cichocki (fot. Adamo Aono / 2018hansaworlds.com)

Siedmioro Polaków na starcie mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 28 maja – 1 czerwca odbędą się w Gmunden w Austrii. Polacy będą rywalizowali w klasie Hansa 303, a złotego medalu bronił będzie Piotr Cichocki.

We wtorek 28 na austriackim jeziorze Traunsee rozpoczęły się mistrzostwa Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami. Na liście startowej znajduje się łącznie 57 zawodników z 11 krajów, którzy będą ścigali się w dwóch klasach – 2.4 mR i Hansa 303. Regaty mają formułę otwartą więc mogą w nich startować także żeglarze spoza Europy.

W zwodach wystąpi siedmioro reprezentantów Polski, którzy będą rywalizowali w klasie Hansa 303. Wśród nich nie mogło zabraknąć broniącego tytułu Piotra Cichockiego (AKS OSW Olsztyn) oraz brązowego medalisty zeszłorocznych mistrzostw, Waldemara Woźniaka (AKS Olsztyn). Oprócz nich wystartują także Olga Górnaś-Grudzień, Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Krzysztof Bądkowski (wszyscy AKS OSW Olsztyn) oraz Grzegorz Włochowicz (SŻN Bytom).

Tak mocny skład daje nadzieję na kolejne sukcesy naszych żeglarzy, za których trzymamy kciuki.

Regaty potrwają do soboty 1 czerwca.

Na zdjeciu: Piotr Cichocki (fot. Adamo Aono / 2018hansaworlds.com)

Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

Powiązane tematycznie

PE w obronie owadów zapylających

Eko Animals

Nowe otwarcie Francji na Europę Środkowowschodnią

Homo Politicus

Doskonały weekend zawodników gdyńskiej szkoły badmintona

Redakcja Sportowa

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie