Z kraju Ze Świata

Siedem medali dla Polaków na targach wynalazków w Moskwie

citizeninnovation.org

Łącznie sześć złotych medali i jeden srebrny zdobyli polscy inżynierowie i naukowcy podczas XXII Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES 2019.

XXII Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2019” odbył się w dniach 26-29 marca.

O sukcesie Polaków poinformowała w przesłanej PAP informacji prasowej Agencja Promocyjna INVENTOR, organizator wspólnego stoiska polskich wynalazców. Na stoisku zaprezentowanych zostało siedem innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez instytuty badawcze i wyższe uczelnie. W rozgrywanych w 42. kategoriach tematycznych konkursach prezentowane innowacje zdobyły sześć złotych i jeden srebrny medal.

Złotymi medalami nagrodzono rozwiązania pochodzące z:

Instytutu Nowych Syntez Chemicznych z Puław (rozwiązanie o nazwie „Instalacja do ekstrakcji surowców roślinnych nadkrytycznym ditlenkiem węgla”),

Instytutu Metali Nieżelaznych z Gliwic („Sposób przerobu odpadów ZSEE poprzez pirolizę niskotemperaturową”),

Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej z Warszawy („Radiofarmaceutyk diagnostyczny do obrazowania infekcji, sposób jego wytwarzania oraz zastosowanie”),

Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy („Rozdrabniacz do tworzyw sztucznych” oraz „Walce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia”),

Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu („Sposób otrzymywania preparatu biologicznego pochodzenia grzybicznego przyspieszający degradację tworzyw polimerowych oraz preparat biologiczny”).

Medal srebrny otrzymał Instytut Lotnictwa z Warszawy za rozwiązanie o nazwie „Rakieta ILR-33 +Bursztyn+ jako system wynalazków oraz innowacyjna platforma do badań eksperymentalnych w warunkach obniżonej grawitacji”.

Wystawa Archimedes w Moskwie, jest jedną z największych i najbardziej znanych światowych imprez tego typu. Przez lata organizatorzy wypracowali sobie dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata.

Tegoroczna edycja salonu zgromadziła ponad 500 wynalazków z 22 krajów świata. Do Moskwy przyjechali wynalazcy z: Rosji, Niemiec, Portugalii, Włoch, Cypru, Macedonii, Słowenii, Austrii, Serbii, Rumunii, Czech, Polski, Indonezji, Korei Południowej, Tajlandii, Tajwanu, Indii, Chin, Makao, Arabii Saudyjskiej i Iraku.

Jak oceniła agencja INVENTOR, moskiewska wystawa okazała się dużym sukcesem dla uczestników z Polski. „Poza prestiżowymi nagrodami przeprowadzonych zostało kilka interesujących rozmów biznesowych, które potencjalnie mogą zaowocować sprzedażą produktów i technologii oraz współpracą naukowo techniczną” – poinformowała w materiałach prasowych.

PAP – Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Powiązane tematycznie

Studenci-wynalazcy poszukiwani – nabór do konkursu do 25 stycznia

Redakcja

Samorządowcy chcą rekompensaty

Redakcja

Przejęcie Energi przez Orlen to centralizacja państwa

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie