Uroczysta sesja Rady Miasta Gdyni z okazji 93. rocznicy nadania praw miejskich, fot. Karol Stańczak
Wersje i kontrowersje Z Gdyni

Setki tysięcy idą na gale. Internauci z Gdyni są zbulwersowani

Ponad 700 tysięcy złotych lekką ręką władze Gdyni z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele wydały na organizację uroczystości.

Najwięcej publicznych pieniędzy – blisko ćwierć miliona złotych! – pochłonęła gala sportu. Jak zauważyli gdynianie, to środki, które starczyłyby na kilka lat działalności uczniowskiego klubu sportowego.

Na wniosek radnego Ireneusza Trojanowskiego, władze Gdyni opublikowały koszty, jakie mieszkańcy ponoszą na organizację uroczystości i gal.

I tak, przykładowo, Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej kosztowała 16 tysięcy złotych, a Gala Nagrody Artystycznej „Galion Gdyński” ponad 57 tysięcy złotych. Noworoczne spotkanie środowisk twórczych pochłonęło niemal 28,5 tysiąca złotych, a radni podczas uroczystej sesji na urodzimy Gdyni strawili 52,7 tysiąca złotych.

W sumie mieszkańcy z miasta z morza i marzeń na tego rodzaju imprezy zapłacili blisko 732 tysiące złotych.

Rekordzistą w zestawieniu pochłaniania środków publicznych była Gala Gdyńskiego Sportu, która kosztowała podatników miejskich ponad 247 tysięcy złotych.

Te informacje wywołały szereg komentarzy internautów:
– Bardzo dobrze władza robi niech kroi na maksa. Była szansa zmiany władzy i mieszkańcy nie skorzystali z niej widocznie pasuje ten układ – napisał jeden z gdynian.

– Najlepsze jest Uroczysta Sesja Rady Miasta….52 tys……..to musi być niezła ‘uroczystość’…… – zauważył inny.

– Sesja za 50 tysi? Co oni striptiz i szampany tam zamawiali? – dociekał kolejny.

– To wciąż za mało, żeby wydać taką kasę. Striptiz to jakieś 1-2 tysięcy, butelka szampana to jakieś 200 zł/but. A więc to by wyjaśniło ledwie 3-5 tysięcy kosztu… – obliczył następny z mieszkańców Gdyni.

Dostało się też gali sportu.

– Nie doszacowałem kolegów urzędników. Jedna gala sportu to jest kilka lat działalności uczniowskiego klubu sportowego – nie bez racji stwierdził internauta. (wedle listy dotacji miasta dla UKS-ów, w 2019 roku dostaną one od 6 tysięcy, do 76 tysięcy złotych dotacji na działalność – przyp. red.)

– A edukacja narodowa jedynie 16 tysięcy – zauważyła jedna z gdynianek.

– Tak, to też można zestawić. Czy właściwe jest, że np. nauczycielom można podziękować i wyróżnić np. na sali w szkole muzycznej, a sportowcom – w Teatrze Muzycznym. Że na spotkaniu ludzi kultury jest zupełnie inny standard niż na owej gali sportu.

To w ogóle uruchamia myślenie o tych kwestiach – a myślenie generalnie uważam za cenne – skomentował mieszkaniec Gdyni.

Opr.raz

fot. Karol Stańczak

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie