Policja KMP w Gdyni fot. Czesław Mikołajew
Policja KMP w Gdyni fot. Czesław Mikołajew
Gdynia Senioralna Na sygnale

Seniorka straciła prawie 50 tys. zł. Policjanci ostrzegają przed oszustami.

W Gdyni nieustannie trwa kampania „STOP”, w ramach której policjanci pracują na rzecz bezpieczeństwa seniorów. Niestety, pomimo działań mundurowych, wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą „na policjanta”. W piątek seniorka straciła prawie 50 tys. zł. Policjanci ostrzegają przed oszustami.

Odkąd w Gdyni ruszyła kampania „STOP” skierowana na rzecz bezpieczeństwa seniorów, policjanci każdego dnia prowadzą działania, które mają wyeliminować liczbę oszustw na starszych osobach. Niestety, pomimo wielu akcji mundurowych wciąż zdarzają się przypadki, kiedy oszuści podają się za policjantów lub pracowników innej administracji. Funkcjonariusze przypominają, żeby zawsze pamiętać o zasadach ograniczonego zaufania.

W piątek około 13:00 zadzwoniła do pokrzywdzonej kobieta podająca się za funkcjonariusza policji i poinformowała seniorkę, że złapano szajkę podrabiającą dowody osobiste, a wśród nich jest również dowód osobisty poszkodowanej. Zgodnie z poleceniem oszustki, 71-latka oddzwoniła na podany numer i będąc w ciągłym kontakcie telefonicznym poszła do banku, gdzie wypłaciła swoje oszczędności. Następnie seniorka wróciła do domu po pozostałe pieniądze, całą kwotę włożyła do reklamówki i oddała mężczyźnie, który czekał na poszkodowaną w wyznaczonym miejscu. Jeszcze wieczorem do 71-latki ponownie zadzwoniła ta sama kobieta z informacją, że z pieniędzy będą ściągane odciski palców, a w sobotę przyjedzie do niej spisać protokół. Ponieważ do seniorki nikt nie przyjechał zorientowała się, że została oszukana. Mieszkanka Gdyni straciła prawie 50 tys. zł.

Obecnie gdyńscy policjanci pracują nad ustaleniem i ukaraniem sprawców.

Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania do osób podszywających się za funkcjonariuszy, pracowników administracji czy innej instytucji. Przypominamy, że nigdy nie należy działać w pośpiechu. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie zadzwonią z takim żądaniem. Przypominamy, żeby nie wpuszczać do domu osób obcych. Zachowajmy zasadę ograniczonego zaufania.

KMP w Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x