Pozarządowi Z Gdyni

Sensoryczno-Naukowa Ścieżka Edukacyjna w Budżecie Obywatelskim

Sensoryczno-naukowa ścieżka edukacyjna dla mieszkańców Gdyni na terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 47 i Przedszkola nr 55 (Dzielnica Dąbrowa)

Czy możliwa jest nauka na świeżym powietrzu? Na to i wiele innych pytań odpowiada nietypowy projekt w tegorocznym budżecie obywatelskim w Gdyni. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 i Przedszkola nr 55 w Gdyni ma szansę powstać Sensoryczno-Naukowa Ścieżka Edukacyjna, której celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do odkrywania praw nauki, muzyki i ekologii poprzez zabawę.

Zabawa i rozwój sensoryczny

Ścieżka edukacyjna będzie posiadała certyfikowane, bezpieczne urządzenia, które pozwalają na samodzielne eksperymenty i mądrą, angażującą zabawę. Znajdziemy na niej koło optyczne, panel sensoryczny, wir wodny czy kołyska newtona – urządzenia wspierające rozwój sensoryczny, ale też w przyjazny sposób pokazujące zasady działania zjawisk fizycznych.

PANEL SENSORYCZNY
PANEL SENSORYCZNY

Powstanie też miejsce na kreatywne zabawy dla najmłodszych z urządzeniami takimi jak tablica magnetyczna z kulodromem, naukowy hex pozwalający na wspólne eksperymentowanie ze zjawiskami optycznymi, czy też ,,głuchy telefon” dzięki któremu można komunikować się ze sobą na odległość.

Odwiedzający będą mogli poćwiczyć pamięć przy urządzeniu Eko-Memory, które dodatkowo wzbogaci wiedzę o leśnych zwierzętach i drzewach, występujących w Polsce.

KOŁO OPTYCZNE
KOŁO OPTYCZNE

Na ścieżce edukacyjne znajdzie się również plenerowa Eko-kuchnia (czasem nazywana kuchnią błotną), gdzie najmłodsi mogą na świeżym powietrzu pobawić się w swoją ulubioną zabawę, czyli gotowanie. Urządzenie uczy najmłodszych, że do zabawy nie potrzeba gotowych zabawek, czasem wystarczą liście, trawa i kamienie, by stworzyć imitację najlepszej uczty kulinarnej! Dzięki dużym gabarytom Eko-Kuchni dzieci mają szansę na interakcję z rówieśnikami, jednocześnie ucząc się współpracy, podziału zadań i rozwiązywania konfliktów.

EKO-KUCHNIA
EKO-KUCHNIA

To tylko część atrakcji, z których będzie można skorzystać, a urządzenia zaprojektowane zostały tak, aby pozytywnie wpływać na rozwój sensoryczny poprzez stymulację wzroku, słuchu, dotyku zapewniając jednocześnie świetną zabawę.

Ścieżka doświadczeń dla wszystkich

Ścieżka edukacyjna dostosowana jest dla dzieci w różnym wieku, ale nie tylko, bo i dorośli odnajdą na nim kilka fascynujących urządzeń. Miejsce jest również częściowo przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Korzystając ze ścieżki edukacyjnej odwiedzający będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzić doświadczenia fizyczne i poznać kilka fascynujących praw nauki, a nauczyciele i rodzice będą mogli zaoferować jeszcze więcej edukacyjnych, ciekawych zabaw dla najmłodszych. Ścieżka edukacyjna udostępniona będzie dla wszystkich mieszkańców Gdyni.

GONG TYBETAŃSKI
GONG TYBETAŃSKI

Odkryj w sobie dziecko

Dzieci mają naturalną ciekawość do odkrywania otaczającego je świata. Nieustannie pytają, jak to jest zrobione, ale gdzieś po drodze często to zanika. Dzięki temu projektowi w budżecie obywatelskim każdy odwiedzający będzie mógł poczuć się jak odkrywca😊

Jeśli zainspirował Cię ten projekt, zagłosuj na projekt nr 1 (Dzielnicowy) pod adresem: https://bo.gdynia.pl/

Głosowanie trwa od 17.06-01.07.2019

Informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie