Kadr ze spektaklu „Sceny miłosne dla dorosłych” // fot. TM, FB
Kultura Z Gdyni

„Sceny miłosne dla dorosłych” wkrótce w sieci

Jak wyglądają relacje damsko-męskie i miłość po polsku? O tym, w zabawnym tonie, opowiada spektakl ,,Sceny miłosne dla dorosłych” w reżyserii Igora Michalskiego. A już wkrótce przedstawienie gdyńskiego Teatru Muzycznego będzie dostępne w wersji online.

Spektakl ,,Sceny miłosne dla dorosłych” składa się z kilku niezależnych wątków i towarzyszących im piosenek, w których autor diagnozuje erotykę po polsku i portretuje różne odcienie relacji damsko-męskich.

I tak poznajemy męża, który odwiedza kochanka swojej żony, parę w poczekalni u seksuologa, oglądamy spotkanie prostytutki z biznesmenem, słyszymy rozmowę kochanków po latach i pierwsze intymne wyznania małżeństwa z dwudziestoletnim stażem.

„Sceny miłosne dla dorosłych” to tekst pogodny i lekki, ale i ponadczasowy. Stanowi zbiór pikantnych historii z pieprzykiem, afirmujących ludzką cielesność (w końcu motywem przewodnim jest hymn „Miłości bądź nam pochwalona”), ale żadna z nich nie przekracza granic dobrego smaku. Wszystko, co erotyczne – rozgrywa się tylko w naszej wyobraźni.

– To sztuka o złych mężczyznach i dobrych kobietach, a generalnie o relacjach damsko-męskich. Smutno przyznać, ale w tych wzajemnych kontaktach zwykle przegrywają mężczyźni, a kobiety stanowią tę „lepszą stronę życia”. W Biblii wszystkiemu winna była Ewa, a w tym spektaklu to mężczyźni są nastawieni wyłącznie na siebie, swoją próżność i pychę – opowiada Igor Michalski, reżyser przedstawienia i dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Igor Michalski po raz pierwszy wyreżyserował „Sceny miłosne dla dorosłych” w naszym mieście w 2003 roku. Był to jego debiut reżyserski.

– Tamto przedstawienie było popularne i miało swoją widownię. Te żarty wciąż coś o nas mówią – mam nadzieję, że dotkną i poruszą każdego widza. Ktoś się uśmiechnie lub zastanowi, odnajdując siebie w jakiejś scenie – podkreśla Michalski.

„Sceny miłosne dla dorosłych”

  • Reżyseria: Igor Michalski
  • Scenariusz i teksty piosenek: Zbigniew Książek
  • Muzyka: Bartek Gliniak
  • Scenografia i kostiumy: Renata Godlewska
  • Występują: Jakub BrucheiserKatarzyna WojasińskaRafał OstrowskiDorota KowalewskaAnna TomaszukAndrzej ŚledźPaweł Bernaciak, Tomasz Gregor i Tomasz Więcek.

Więcej informacji o dostępności przedstawienia w sieci można znaleźć na Facebooku Teatru Muzycznego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Autor: Magdalena Śliżewska UM GDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x