Z Gdyni

Samorządy spotykają się #wGdyni

Perły Samorządu już 23 i 24 maja, fot. Kamil Złoch / archiwum

Perły Samorządu już 23 i 24 maja, fot. Kamil Złoch / archiwum

Wielkimi krokami nadchodzi kolejna edycja kongresu Perły Samorządu. Już niedługo w Gdyni spotka się kilkuset przedstawicieli samorządów – miast, gmin czy powiatów, które chcą dyskutować o swoich wyzwaniach, problemach i przyszłości. Dwa dni pełne debat to także kilkudziesięciu ekspertów i okazja do wręczenia wyróżnień w kilku rankingach.

Znów spotkają się w Gdyni! Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, skarbnicy i inni samorządowcy także w tym roku będą mieli okazję podyskutować w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym o wszystkim, co najważniejsze z perspektywy ich lokalnej społeczności. Kongres Perły Samorządu odbędzie się już 23 i 24 maja. Zapowiada się kilkadziesiąt godzin rzeczowych debat, wymiany poglądów i wspólnego szukania odpowiedzi na zachodzące zmiany.

Miastu kolejny raz przypadł zaszczyt bycia gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń skierowanych do polskich samorządowców – Perły Samorządu to projekt, który zdążył już na stałe wpisać się w kalendarz imprez. Razem z miastem organizatorem jest Dziennik Gazeta Prawna – jedna z najważniejszych redakcji w naszym kraju, której dziennikarze na co dzień obcują z problemami dotyczącymi miast, gmin i powiatów.

– To okazja do gorącej dyskusji o wszystkim, co dotyczy codziennego życia samorządów i zapewne spędza sen z powiek niejednemu samorządowcowi. Wyzwań co roku jest sporo, dlatego warto o nich porozmawiać w eksperckim gronie i wspólnie zastanowić się nad tym, co w najbliższych miesiącach będzie największym wyzwaniem dla miast, gmin i powiatów w całym kraju. Nie ma lepszej okazji, by wzajemnie wymieniać się przydatnymi spostrzeżeniami i wiedzą, dlatego co roku Gdynia staje się miejscem spotkań dla wszystkich samorządów – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

O wszystkim, co ważne dla samorządu

Co w tym roku? Program dzieli się na dwa dni pełne zróżnicowanych tematów i ciekawych gości.Tegoroczną edycję otworzy dyskusja o unijnych funduszach w nowej perspektywie – to kwestia, która nurtuje wiele polskich samorządów. Znajdzie się też miejsce na rozmowy o najważniejszych zmianach prawnych, globalnych wyzwaniach czy roli mieszkańca w tworzeniu nowoczesnej społeczności.

Na eksperckich stanowiskach oprócz samych samorządowców zasiądą też m.in. przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Środowiska dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, niezależni specjaliści, naukowcy i dziennikarze. Gościem specjalnym będzie legenda polskiego kolarstwa, Czesław Lang.

– Samorządowe budżety, unijne fundusze, transport, edukacja, służba zdrowia, gospodarka odpadami, pieniądze-mieszkańcy-wyzwania. Na kongresie Perły Samorządu rozmawiamy o rzeczach, które dotyczą samorządowców i biznesu. Szukamy praktycznych rozwiązań, a oprócz tego staramy się miło i fajnie wspólnie spędzić czas. Bardzo serdecznie zapraszamy do Gdyni – zachęca Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

Poznamy najlepszych

Perły Samorządu to nie tylko sesje plenarne, panele dyskusyjne i warsztaty – to też okazje do podsumowań i nagrodzenia tych, którzy przez ostatni rok zapracowali na wysokie pozycje w rankingach. Poznamy m.in. zdobywców wyróżnień w rankingach prowadzonych przez Dziennik Gazetę Prawną: „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”, tytułowe „Perły Samorządu 2019” podczas specjalnej gali w Muzeum Emigracji, których partnerem merytorycznym jest Deloitte, nagrodzeni zostaną też najlepsi skarbnicy.

Więcej informacji – w tym program, rejestracja i lista prelegentów – na podstronie Dziennika Gazety Prawnej poświęconej kongresowi Perły Samorządu. Cały czas trwa sprzedaż biletów dla uczestników.

Głównymi organizatorami są miasto Gdynia i Dziennik Gazeta Prawna. Wydarzenie wspiera też szereg patronów, w tym Związek Miast Polskich oraz Związek Powiatów Polskich, a także ministerstwa: Infrastruktury, Inwestycji i Rozwoju, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Przedsiębiorczości i Technologii.

Autor: Kamil Złoch/gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Nowe trasy rowerowe w mieście

Redakcja

Nie ma zgody na ksenofobię

Redakcja

Więcej wsparcia dla rodzin osób z niepełnosprawnościami

dr. Zdrówko

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie