Image default
Polityka Z Gdyni

Samorządność i PO zaczynają od podwyżki podatków

Radni Samorządności i Platformy Obywatelskiej nie mieli skrupułów przed podniesieniem ręki za zwiększeniem podatku od nieruchomości m.in. dla gdyńskich przedsiębiorców.

Była to jedna z pierwszych decyzji nowej rady miasta.

Gdyńscy przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się prowadzić działalność w swoim mieście, będą musieli płacić wyższe podatki.

Władze miasta zaproponowały podwyższenie do granic przewidzianych przez prawo podatku od nieruchomości. Nie wszystkim rajcom pomysł ten przypadł do gustu.

– 

My jesteśmy za pozytywnym stymulowaniem rozwoju przedsiębiorczości w Gdyni – mówił radny Marcin Bełbot z Prawa i Sprawiedliwości. – Obniżenie podatków i opłat powinno zmotywować lokalny biznes do rozwoju. Ponadto na zapoznanie się z proponowanym projektem podwyżek mieliśmy bodajże dwa dni, mieszkańcy miasta nie byli w stanie się z propozycjami zmian zapoznać.

Z kolei Sebastian Jędrzejewski z Samorządności, jak sam podkreślił – drobny przedsiębiorca z Gdyni prowadzący działalność od 10 lat – stwierdził, że miasto i tak biznesmenów traktuje łagodnie, a „największe obciążenie dostajemy od rządzących krajem”.

– Skoro mamy narzędzia do tego, by pomoc przedsiębiorcom, to powinniśmy z tego skorzystać, a nie zrzucać winy na rząd – odbił piłeczkę Bełbot.

Ostatecznie 18 radnych podniosło swoje dłonie za zgodą na podniesieniem podatków.

Pięciu było przeciwnych (oprócz rajców z PiS na podwyżkę podatków nie zgodził się radny Wspólnej Gdyni).

fot. Przemysław Świderski

raz

Powiązane tematycznie

Międzynarodowy Dzień Kota

Eko Animals

Rondo odkorkuje Pucką i Unruga

Redakcja

Gdynia Polskim Miastem Przyszłości

Redakcja

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie