Image default
Interwencje Polityka Redakcja poleca Z Gdyni

Poseł Rutka: w obronie likwidowanych szkół

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Gdynia wystąpiłem w obronie likwidowanych szkół podstawowych #sp51gdynia #sp52gdynia.

W przypadku szkoły 52 zadałem pytanie dlaczego, mimo próśb rodziców, władze miasta nie zgadzają się na uruchomienie tam oddziałów „0”? Brak tej decyzji oznacza brak nowych roczników a więc de facto wygaszanie tej placówki.

Zaś w przypadku szkoły 51, której uczniowie maja zostać arbitralną decyzją władz miasta, przeniesieni do szkoły sportowej zadałem pytanie o stan prawny i techniczny budynku.

Władze chcą wyremontować budynek wykorzystując do tego jakoby pozyskane na ten cel środki unijne, lecz jak to jest możliwe. skoro budynek szkoły sportowej leży na gruncie należącym do osób prywatnych, a nie zaś do gminy? Zgodnie z prawem nie jest możliwe przeprowadzenie obiecanej termomodernizacji z dofinansowanie z UE.

Odpowiedź na oba pytania poprosiłem w formie pisemnej.

Dodam, że podczas mojego wystąpienia na sali obrad nie było ani prezydenta, ani żadnego z czwórki wiceprezydentów, co pokazuje w jaki sposób władze miasta podchodzą do tematu, zainteresowanych rodziców i osób, które stają w ich obronie.

Aby nie być jednak tylko „krytykantem” zaproponowałem też pozytywne rozwiązanie- apel do władz miasta.

Zróbmy merytoryczną debatę o zmianach w gdyńskim szkolnictwie, z udziałem wszystkich zainteresowanych stron – nauczycieli, rodziców, władz. Jestem w stanie zaprosić na to spotkanie ekspertów – naukowców z dziedziny pedagogiki, którzy mogliby w sposób rzeczowy wypowiedzieć się na temat zmian w szkolnictwie w naszym mieście

. #marekdziala #marekrutka

Marek Rutka

poseł na SEJM RP


od redakcji: Rodzice dziś zaczęli akcje rozwieszania plakatów rekrutacyjnych po okolicznych sklepach, kwiaciarniach, cukierniach, kościołach, przedszkolach… wzdłuż ul. Morskiej i jest to nieostatnia forma protestu w obronie szkoły ich dzieci.

Więcej na ten temat na: NIE dla likwidacji SP52 na FB

C.M

Powiązane tematycznie

Zamknięcie szlaków w rezerwatach przyrody

Redakcja

Książka na telefon?

Redakcja

Gdyński ,,Detektor Tłumu”

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie