Informacja prasowa Za miedzą

Rusza drugi etap Botanici Jelitkowo

Rusza drugi etap Botanici Jelitkowo

Już w sierpniu rozpocznie się budowa i sprzedaż drugiego etapu luksusowej inwestycji Botanica Jelitkowo. Nowa oferta dewelopera Invest Komfort to 75 mieszkań. Zainteresowani będą mieli do wyboru lokale od 2 do 5 pokoi o powierzchni od 42 do 121 m2. Budowa zakończy się w trzecim kwartale 2021 roku.

To jedna z najnowszych i najbardziej prestiżowych realizacji Invest Komfort, dewelopera znanego z inwestycji takich jak Brabank Apartamenty czy Sea Towers. Zachwyca ona swoją lokalizacją, funkcją i architekturą, która przywołuje na myśl willową, jednorodzinną zabudowę, charakterystyczną dla nadmorskiej dzielnicy Jelitkowo.

Inwestycja pod każdym względem jest hołdem dla natury. Sprzyja temu sąsiedztwo parków i morza – zaledwie pięciominutowy spacer dzieli od nadmorskich plaż, osiem minut od Parku Jelitkowskiego. Jest to również ambitny projekt zgodny z najnowszym trendem urban jungle, czyli nurtem w architekturze, który promuje powrót do natury i życie człowieka w zdrowej przestrzeni wśród roślin, bez konieczności wyjazdu z miasta.

Na osiedlu Botanica Jelitkowo przyroda odgrywa główną rolę. Wokół kameralnych budynków zasadzono w ramach budowy I etapu aż 18 tysięcy roślin z ponad 80 gatunków. Wśród nich znajdują się drzewa, krzewy kwiatów, pnącza, byliny, trawy ozdobne, paprocie oraz rośliny wodne. Atmosferę jak z „Zaczarowanego ogrodu” tworzą też pergole (zielone tunele) przy ścieżkach i założenia wodne. Dodatkowym udogodnieniem są prywatne, duże ogródki oddzielone trejażami. Wyjątkowość z jaką zrealizowany został projekt zieleni sprawia, że jest to jedna z najbardziej prestiżowych ofert na rynku.

– Wokół budynków zaplanowano zasadzenie bogatej roślinności, drzew, krzewów i traw. Zrezygnowano z monotonii płaskiego terenu na rzecz nasypów i zbiorników wodnych. Cała działka inwestycji została podzielona na „gniazda”, połączone ze sobą ścieżkami, przy których znajdą się m.in. pergole – zielone i kwiatowe tunele – mówi architekt Marek Łańcucki z pracowni Studio MAARTE – Pomysł na nazwę osiedla wywodzi się z liczącej ok. 100 lat idei zielonych miast – ogrodów, która była dla nas inspiracją przy tworzeniu projektu Botanica Jelitkowo. Celem tej idei jest stworzenie jak najbardziej atrakcyjnej przestrzeni wokół mieszkań i domów.

Bliskość natury będąca udogodnieniem tego miejsca nie jest przeszkodą, aby szybko dojechać zarówno do centrum Gdańska, jak i Sopotu. Osiem minut dzieli Botanicę Jelitkowo od Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże i Molo w Sopocie, czternaście minut do Galerii Bałtyckiej.

Z mieszkań rozpościera się piękny widok na zbiornik wodny, przy którym powstała inwestycja. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ osiedle jest strzeżone, posiada podziemny parking, a wewnątrz nie ma ruchu samochodowego.

W częściach wspólnych znajdują się liczne udogodnienia, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla mieszkańców dedykowany jest fitness z salą klubową i saunami, zewnętrzna siłownia, kort tenisowy oraz boisko wielofunkcyjne. Zewnętrzna strefa relaksu pozwala odpocząć po intensywnym dniu, a plac zabaw to i rozrywka dla najmłodszych mieszkańców. Został zaprojektowany specjalnie tak, aby odwoływać się do architektury oraz botanicznego charakteru inwestycji. Architekci stworzyli też „ścieżkę bosych stóp”. Jest to szlak z naturalnymi materiałami: m.in. kamieniami, drobny żwirkiem, korą drzew, szyszkami, który inspiruje dzieci do aktywności i odkrywania świata, pobudzając przy tym wyobraźnię i angażując wszystkie zmysły. Deweloper zrealizował też strefę samochodową z warsztatem i pomieszczeniem do mycia aut.

Informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Nowoczesna i efektywna Okulistyka – Szkolenie w Wejherowie

dr. Zdrówko

Tramwaj Zwany Pożądaniem

Redakcja

Mikołajkowy tramwaj. Zrób prezent – podziel się sobą!

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie