Informacja prasowa konkurs Redakcja poleca Z kraju

Rusza druga edycja konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pomorskich  pracodawców, którzy swoją postawą  i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji konkursu zaszczytny tytuł pracodawcy przyjaznego WOT przypadł Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gdyni. W tym roku ogólne ramy konkursu pozostają bez zmian. Nowością jest zwiększenie limitu  kategorii do czterech oraz możliwość zgłaszania swojej kandydatury osobiście przez pracodawcę.

W pierwszym etapie konkursu zgłoszenia pracodawców wraz z opisem przyjmuje 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio (ten etap już się rozpoczął). Zgłoszenia mogą składać żołnierze-pracownicy, ale też sami pracodawcy. Termin ich przesyłania upływa 22 stycznia 2020 r. Następnie  komisje brygadowe wybiorą laureatów, którzy wezmą udział w drugim – finałowym etapie konkursu. W maju 2020 roku odbędzie się gala finałowa, podczas której nadany zostanie tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” a także wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach.

Tego roku  kandydaci mogą ubiegać się o miano lidera w czterech kategoriach. Do grupy I będą kwalifikowani pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników, do grupy II – zatrudniający powyżej 20 osób, do kategorii III –  pracodawcy z sektora publicznego, a do kategorii IV – ze szkolnictwa.

Konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” jest częścią większego projektu pod tą samą nazwą, w ramach którego Wojska Obrony Terytorialnej już od ponad dwóch lat podejmują działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami oraz wypracowanie wspólnego systemu przeciwdziałania ewentualnym problemom na linii praca – służba. Właśnie dlatego Wojska Obrony Terytorialnej biorą udział w targach pracy, udostępniają bazę informacyjną dla pracodawców i są otwarte na doskonalenie systemu i wsparcie w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i pracodawców.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/.

Maciej Szalbierz

7PBOT

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie