Image default
Za miedzą

Rumia: Przywitali wiosnę, sadząc miododajne rośliny

Zimę można pożegnać na co najmniej kilka sposobów. Przez lata najpopularniejszym zwyczajem było topienie marzanny, ale coraz częściej na terenie całej Polski organizowane są proekologiczne przedsięwzięcia. Właśnie w ten sposób postanowili przywitać wiosnę samorządowcy z Rumi, którzy wraz z przedszkolakami zasadzili miododajne krzewy.

W czwartek (21 marca) pod Miejskim Domem Kultury w Rumi dzieci oraz wychowawcy z niepublicznego przedszkola Iskierka spotkali się z samorządowcami. Zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt wraz z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim poprosili najmłodszych o pomoc w sadzeniu ważnych dla środowiska naturalnego roślin.

– Rok i dwa lata temu sadziliśmy drzewa. Tym razem przy Dworku pod Lipami pojawiły się miododajne krzewy, takie jak: forsycja, oczar, ognik, perukowiec czy budleja. W przyszłości chcemy pójść o krok dalej, może doczekamy się nawet miejskich pasiek – mówi Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Wspólne sadzenie jest też okazją do edukowania najmłodszych. W końcu jesteśmy po to, by wyjaśnić dzieciom, dlaczego obecność roślin oraz pszczół jest niezwykle istotna dla całej ludzkości

 – podkreśla.

Rośliny miododajne, zwane również pszczelarskimi oraz nektarodajnymi, posiadają barwne, wonne, kwitnące długo i obficie kwiaty. Dostarczają one pszczołom surowca do produkcji miodu – nektaru, spadzi i pyłku. Obecność tych roślin jest szczególnie istotna wiosną i w pierwszej połowie lata.

Rumia: powitanie wiosny 2019

Akcja została zapoczątkowana w 2017 roku, a jej głównym celem jest propagowanie proekologicznych zachowań wśród najmłodszych mieszkańców Rumi. Inicjatywa jest jednym z działań podejmowanych przez samorząd w zakresie ekologii i edukacji. W ten sposób miasto stara się również zapobiegać sytuacji, w której zabraknie pszczół i konieczne okaże się zapylanie chemiczne.

mat. prasowe UM Rumi 

Powiązane tematycznie

Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne

Redakcja

Nie dla foliówek. Bawełniane torby dla gdańszczanek i gdańszczan

Redakcja

Rumia: Przelali ponad 60 litrów krwi

Redakcja

1
Dodaj komentarz

avatar
400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Eko Animals Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie