Rumia: Przelali ponad 60 litrów krwi
Na zdrowie Za miedzą

Rumia: Przelali ponad 60 litrów krwi

Sporym sukcesem zakończyła się pierwsza spośród tegorocznych zbiórek krwi w Rumi. Na apel odpowiedziało 171 osób, z czego 138 mogło podzielić się życiodajnym płynem. Udało się zebrać dokładnie 62,1 litra krwi.

Zbiórka została przeprowadzona w niedzielę (12 stycznia) na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi, gdzie na potencjalnych dawców czekał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Akcja nawiązywała do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tradycyjnie towarzyszyło jej hasło „Podaruj życie, podaruj krew”.

– Dziękuję bardzo wszystkim, którzy honorowo oddali krew w Rumi z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyszło aż 171 osób, co pokazuje, że w naszym mieście nie brakuje ludzi o dobrych sercach – mówi koordynator zbiórki oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki. – Odwiedzili nas także przedstawiciele akcji Ultrakrew „Każdy ma swój Krwiobieg”, dla których Rumia była symbolicznym miejscem startu sportowej części przedsięwzięcia – dodaje.

Każdy, kto podzielił się krwią, otrzymywał zestaw czekolad, lnianą torbę oraz miejski gadżet: workoplecak bądź koszulkę. Dawcy zostali również poproszeni o wypełnienie ankiety. Spośród ponad 110 ankietowanych 65% stanowili mężczyźni, większość w wieku około 40 lat. Ostatnie z zawartych w formularzu pytań dotyczyło powodów uczestnictwa w akcji. „Chcę pomagać innym”, „Krew to bezcenny lek”, „Czuję taką potrzebę”, „To już rodzinna tradycja”, „Daje mi to satysfakcję”, „Dobro powraca”, „Bo żona kocha czekoladę” – to tylko niektóre spośród odpowiedzi udzielanych przez honorowych krwiodawców.

– Chyba nie ma nic cenniejszego niż bezinteresowna pomoc drugiej osobie. Powinniśmy o tym pamiętać każdego dnia, nie tylko podczas takich akcji – podsumował wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który również oddał krew

Partnerzy akcji: RCKiK Gdańsk, ZSO Rumia, Dom Bankietowy Grinholc oraz Ultrakrew.

Materiały prasowe UM Rumi

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie