Za miedzą

Rumia: Organizują charytatywny koncert dla uczestnika miejskiego projektu

Dawid Briszke ma 17 lat i mieszka w Rumi. Mimo że od urodzenia cierpi na niedoczynność tarczycy, wodogłowie i dziecięce porażenie mózgowe, to nie przestaje walczyć o realizację swoich marzeń.

Skradł serca jury projektu „Wierszogadanie”, dlatego członkowie komisji postanowili zorganizować dla niego koncert charytatywny. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (3 lutego) na scenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi, wstęp jest wolny.

W organizację koncertu charytatywnego „Dla Dawida” zaangażował się MDK wraz z Fundacją „Serce” im. Janusza Korczaka.

Podczas wydarzenia, które odbędzie 3 lutego w godzinach od 15:00 do 18:00, wystąpią: Sekcja Muzyczna MDK Rumia, Chór Kaszubski „Rumianie”, Zespół „Muzaika”, a także finaliści „Rumskiego Wokalu 2018” i laureaci „Wierszogadania 2018”. Gościem specjalnym koncertu będzie Zespół „Sobaszki”.

– Dawid pojawił się u nas na castingu do projektu „Wierszogadanie”. Świetnie przedstawił wiersz, jednak ze względów zdrowotnych nie mógł kontynuować udziału w projekcie. Ale… nic straconego! Usłyszymy Dawida podczas koncertu, który organizujemy specjalnie dla niego

 – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi.

Podczas występów artystycznych organizatorzy będą zbierać pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację 17-latka. Środki mają umożliwić m.in. przeprowadzenie kolejnej operacji, która miałaby się odbyć pod koniec kwietnia w poznańskiej Klinice Grunwaldzkiej. Tamtejsi specjaliści mają pomóc Dawidowi stanąć na nogi.

Inicjatywę będzie można także wspomóc poprzez udział w charytatywnych licytacjach.

Na aukcje wystawione zostaną między innymi vouchery na indywidualny masaż dźwiękiem oraz cykl treningów personalnych wraz z pakietem żywieniowym.

Akcja została objęta honorowym patronatem burmistrza Rumi Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi Ariela Sinickiego.

Źródło: UM Rumi

Powiązane tematycznie

Podyplomowe studia „Morska Energetyka Wiatrowa” na PG

Redakcja

Budżet Gdańska na 2020 rok

Redakcja

Gdańsk: „Weź bilet i skasuj długi”

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie