Za miedzą

Rumia: Budżet Obywatelski czekają spore zmiany

fot. UM Rumia
fot. UM Rumia

Papierowe karty do głosowania, zwiększenie maksymalnej wartości projektów inwestycyjnych oraz ograniczenie liczby tzw. projektów szkolnych – to najważniejsze zmiany, które czekają przyszłoroczny Budżet Obywatelski w Rumi. Modyfikacje regulaminu mają spowodować m.in. wzrost zainteresowania przedsięwzięciem.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, wprowadzamy zmiany w Budżecie Obywatelskim, które mają spowodować, że jeszcze więcej osób zaangażuje się w tworzenie projektów oraz weźmie udział w głosowaniu – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Największe modyfikacje dotyczą projektów inwestycyjnych.

Ze względu na rosnące ceny robót i materiałów budowlanych, maksymalna wartość tych projektów zostanie zwiększona z 250 do 300 tysięcy złotych. Wydłużony zostanie również maksymalny czas realizacji wszystkich zadań z 12 do 24 miesięcy.

– Czasem zdarzało się, że z przyczyn niezależnych od miasta, nie było możliwe zrealizowanie poszczególnych inwestycji w ciągu jednego roku. Mieliśmy już kilka takich przypadków, stąd wynika konieczność zamieszczenia tego zapisu – wyjaśnia przewodniczący rady miejskiej.

Istotną zmianą jest również ograniczenie liczby inwestycji realizowanych na terenie placówek edukacyjnych do jednej rocznie.

Oznacza to, że podczas każdej edycji Budżetu Obywatelskiego w Rumi, do realizacji zostanie przeznaczony tylko ten projekt szkolny, który uzyska najwięcej głosów. Ponadto, placówka edukacyjna na terenie której został zrealizowany zwycięski projekt, będzie mogła zaproponować kolejną koncepcję dopiero po upływie 2 lat.

– Wprowadzimy także papierowe karty do głosowania, jako uzupełnienie formy elektronicznej. Dzięki temu osoby, którym głosowanie internetowe sprawia pewne trudności, będą mogły przyjść do miejskich jednostek i tam w tradycyjnej formie oddać głos – dopowiada Ariel Sinicki.

Więcej informacji na temat nowego regulaminu będzie można znaleźć na stronie: www.rumia.budzet-obywatelski.org

mat. prasowe UM Rumia

Powiązane tematycznie

W Potęgowie powstanie Akademia przedszkolaka

Redakcja

Ugoda w sprawie rozwiązania umowy na budowę fragmentu drogi na Pomorzu

Redakcja

Rusza drugi etap Botanici Jelitkowo

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie