Polityka Wersje i kontrowersje

Ruch Miejski Wspólna Gdynia: pismo do prezydenta Wojciecha Szczurka

fot. Czesław Mikołajew

Sprawa PEWIK budzi duże emocje – przede wszystkim dlatego, że składa się prawie wyłącznie z samych niewiadomych.

Dodatkowo, klimat nadchodzącej kampanii podnosi temperaturę wokół dyskusji, która dyskusją nie jest, bo ciągle nie słychać głosu pana prezydenta.

Dlatego Ruch Miejski Wspólna Gdynia ja, złożyliśmy dziś pismo do pana prezydenta Wojciecha Szczurka, odwołujące się do dobrego obyczaju, standardowego w wielu miejscach o utrwalonej demokracji, by decyzji strategicznych, których skutki finansowe są znaczne i wieloletnie, nie podejmować kilka miesięcy przed wyborami, lecz by z wszelkimi decyzjami w tej sprawie wstrzymać się do okresu już po rozstrzygnięciach, których dokonają gdynianie.

Wydaje nam się to rozwiązaniem właściwym, czytelnym i zgodnym z dobrym obyczajem i sprawiającym, że emocje wokół funkcjonowania ważnej spółki komunalnej nie będą przedmiotem walki politycznej. PEWiK jest zbyt ważny dla naszej wspólnoty samorządowej.

Zygmunt Zmuda Trzebiatowski / FB

Powiązane tematycznie

Watykan za zamkniętymi drzwiami

Piotr Sobolewski

Wracamy do Sejmu!

Homo Politicus

Wyniki wyborów do sejmu w okręgu nr 26

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie