Image default
Ze Świata

RPA: „Wasz czas się skończył, biali ludzie”

To już oficjalnie! Ustalono datę grabieży ziem białych farmerów w RPA. „Wasz czas się skończył, biali ludzie”

O tragicznej sytuacji białych farmerów w RPA pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem sprawy nabierają jednak rozpędu, parlament krajowy właśnie oficjalnie ustalił datę, kiedy rozpocznie się wywłaszczanie białych farmerów z ich ziem.

Krajowe Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło propozycję zmiany konstytucji, aby tak otworzyć drzwi dla tak zwanych reform polegających na odebraniu ziem rolnikom bez przyznawania jakiejkolwiek rekompensaty.

Władze postanowiły powołać do życia komitet, który napisze i wprowadzi nową ustawę o wywłaszczeniach ziemi. Ma on przedstawić swój pierwszy w parlamencie pod koniec marca przyszłego roku.

Ale w Izbie padały coraz ostrzejsze słowa w związku z ustawą. Według lokalnych doniesień,zwolenniczka ustawy, Hlengiwe Mkhaliphi, przekonywała, że konfiskata ziem musi być kontynuowana. Swoje wystąpienie podsumowała szokującymi słowami: „Wasz czas się skończył, biali ludzie”.

Jej słowa były odpowiedzią na krytykę jakiej poddał całą inicjatywę poseł Mkhuleko Hlengwa. Hlengwa jest zdania, że plany te podważają pozycję RPA jako demokratycznego państwa.

Choć uważa, że realizacja realnej i skutecznej reformy gruntów jest możliwa, to powinna się ona odbywać w ramach prawa zapisanego w konstytucji, a nie na fali populizmu. Powinniście się wstydzić – rzucił.

Źródło: Daily Star / NAJWYŻSZY CZAS

Powiązane tematycznie

Polak wśród laureatów europejskiego konkursu dla młodych naukowców

Redakcja

Izrael przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi

Homo Politicus

Białe miasta jutra. „Gdynia – Tel Awiw” w Muzeum POLIN

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie