Romanse, kryminały umilą seniorom czas epidemii
Pomoc i wsparcie Za miedzą

Romanse, kryminały umilą seniorom czas epidemii

Trzysta książek otrzymali sędziwi podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku od pracowników firmy INTEL. Romanse, powieści historyczne i przygodowe, kryminały trafiły łącznie do trzydziestu potrzebujących seniorek i seniorów, pozostających w domach m.in. ze względu na epidemię.

W ramach projektu MOPR „Książka dla seniora”, pracownicy socjalni najpierw zapytali samotnych, często schorowanych podopiecznych o ich czytelnicze preferencje. Następnie  pracownicy firmy INTEL odpowiedzieli na to konkretne zapotrzebowanie, zbierając pokaźny zbiór. Nim czytelnicze pozycje, z zachowaniem środków bezpieczeństwa sanitarnego, zostały dostarczone pod drzwi seniorów przeszły jeszcze „kwarantannę”. Teraz umilą czas podopiecznym Ośrodka. Pod koniec listopada seniorki i seniorzy objęci projektem zrecenzują ulubione tytuły. Ich relacje, opisy i oceny czytelnicze posłużą do powstania nietuzinkowej antologii. Koszt wydania tego zbioru recenzji pokryje INTEL. Antologia będzie prezentem dla uczestników projektu oraz innych, zainteresowanych seniorek i seniorów.

Dodajmy, że w ramach idei społecznej odpowiedzialności biznesu z gdańskim Ośrodkiem współpracuje kilkadziesiąt firm. Ich właściciele i pracownicy angażują się m.in w działania pomocowe, aktywizujące, wolontariackie na rzecz potrzebujących osób starszych, dzieci z rodzin z problemami opiekuńczo-wychowawczymi czy dla osób niepełnosprawnych.

Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x