Ciekawostki Z Gdyni

Rodzinna strefa na zakupach

„Smaczkowo” – tak nazywa się specjalna strefa dla rodzin z dziećmi w Centrum Riviera. Za nami otwarcie miejsca, w którym najmłodsi obok zabawek znajdą stół do wspólnych posiłków, a rodzice będą mogli np. podgrzać mleko i spokojnie nakarmić swoje pociechy. Obiekt w ten sposób wspiera prorodzinną politykę Gdyni.

Od piątku w Rivierze oficjalnie działa „Smaczkowo” – pod taką nazwą kryje się nowa strefa rodzinna, w której wszystko przygotowano pod kątem wizyt całych rodzin. Są kolorowe meble, krzesełka dla dzieci, okrągły stół i zabawki, które mają ułatwić wspólne zjedzenie posiłku w dobrej atmosferze.

– Zawsze chcemy podkreślać potrzeby rodziny, a wyjątkowo nas cieszy, że tym razem robimy to ze współpracy z biznesem. Komercyjne centrum handlowe widzi potrzebę włączenia się w jakimś sensie w rozwój miasta – podkreśla wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała, która uczestniczyła w otwarciu. – Teraz czas można spędzić fantastycznie na plaży i placach zabaw, ale jestem przekonana, że zimą będą tutaj tłumy i stanie się to miłym miejscem, gdzie rodzina może spędzać czas razem i budować wzajemne relacje. To bardzo dobry przykład na to, jak można łączyć potrzeby społeczne z potrzebami biznesu w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni. Może służyć jako bardzo dobra inspiracja także dla innych przedsiębiorców – mówi wiceprezydent.

Strefa znajduje się na terenie dobrze już znanego klientom tzw. food courtu (strefy gastronomicznej), który znajduje się na pierwszym piętrze Centrum Riviera i skupia kilkanaście restauracji i barów.

– Od samego początku jesteśmy nastawieni na rodzinę, nie tylko gdyńską. Odpowiadamy na potrzeby, które obserwujemy. Widzimy, że przebywa u nas coraz więcej rodzin z dzieciakami i szukają miejsca dla siebie, jest potrzeba wyodrębnienia takiej strefy – wyjaśnia Paweł Brach, dyrektor marketingu i PR Centrum Handlowego Riviera. – Strefa nazywa się „Smaczkowo”. Chcemy, aby była miejscem nie tylko spotkań, ale spożywania wspólnych posiłków, żeby było to też miejsce, w którym mama może podgrzać mleko lub posiłek dla najmłodszych. Są również zabawki – mówi.

Ze „Smaczkowa” mogą korzystać wszyscy klienci Centrum Riviera. Miejsce jest przystosowane do karmienia dzieci w różnym wieku. Partnerem akcji jest Gdynia Rodzinna.

Otwarcie strefy „Smaczkowo” w Centrum Riviera, fot. Kamil Złoch

Otwarcie strefy „Smaczkowo” w Centrum Riviera, fot. Kamil Złoch
Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x