Z Gdyni

Rezerwacja Mevo czasowo wyłączona

Mewo/fot. Czesław Mikolajew
Mewo/fot. Czesław Mikolajew

Nextbike Polska wprowadza zmiany w funkcjonowaniu systemu rezerwacji rowerów MEVO dla Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Na czas ich wdrażania, od 30 maja możliwość rezerwacji została czasowo wyłączona. W czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań.

Od uruchomienia systemu minęły ponad trzy miesiące. Rowery cieszą się ogromną popularnością – od startu 26 marca 2019 roku wypożyczono je ponad 500 tysięcy razy. W Mevo zarejestrowało się niemal 100 tysięcy użytkowników. To także czas testów i sprawdzania, jakie rozwiązania są dla wypożyczających satysfakcjonujące, a które należy poprawić. Jedną z funkcjonalności, wymagających ulepszenia okazał się sposób rezerwacji.

– Opcja rezerwacji w jej dotychczasowym kształcie nie sprawdziła się, szczególnie w obliczu częściowego uruchomienia systemu. Ograniczała dostępność niepełnej jeszcze floty, postanowiliśmy więc zareagować i znaleźć inne rozwiązanie – mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike.

Funkcja na czas wprowadzania zmian zostanie wyłączona. W czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań, mających na celu optymalizację korzystania z rowerów.

Cały czas trwają również intensywne prace nad wprowadzeniem na ulice Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot pełnej floty. W tej chwili są już testowane kolejne partie rowerów.

Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka

mat.prasowe nextbike.pl//gdynia.pl
[vsel]

Powiązane tematycznie

Prezydent Gdyni z odznaczeniem Bene Meritus Powiatom

Redakcja

Gdynia reaguje i przeciwdziała zmianom klimatu

Eko Animals

„Formy Towarzyskie” – jesienny festiwal nad morzem

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie