Image default
Informacja prasowa Morskie sprawy Redakcja poleca

Rekrutacja na rejs Generałem Zaruskim do Islandii

Jesteś uczniem szkoły średniej lub studentem? Napisz list motywacyjny i weź udział w rekrutacji na rejs na pokładzie STS Generał Zaruski. Aplikacje należy składać do 13 marca 2020 r. Rejs do Islandii rozpocznie się 11 lipca.

 

Gdańska Szkoła pod Żaglami to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Gdańska oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Jak zostać członkiem załogi?

W rejsie weźmie udział 19 wybranych w drodze konkursu osób. Chętni do udziału w wyprawie do Islandii powinni przygotować zgłoszenie w formie listu motywacyjnego na jedną stronę A4 i dostarczyć je do biura armatorskiego do 13 marca 2020 r. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych portów, prezentacja multimedialna, zabawa integracyjna itp. W rejsie mogą uczestniczyć uczniowie szkół średnich i studenci.

Więcej informacji na stronie Zaruski.

 

O rejsie

Rejs zacznie się 11 lipca 2020 r. w Gdańsku. Po szkoleniu żeglarskim uczestnicy wypłyną w kierunku Szetlandów, podczas podróży rozpoczną się zajęcia edukacyjne wynikające z programu rejsu. Szczególny nacisk będzie położony na pracę w zespołach, samodzielność i autoedukację, co daje duże pole do działania. Rejs zakończy się 6 sierpnia 2020 r. w Reykjaviku. Podczas rejsu będzie jednak okazja zwiedzenia Islandii, która oferuje zapierające dech w piersi atrakcje turystyczne, geograficzne i geologiczne. To będzie najdłuższy do tej pory, bo trwający cztery tygodnie, rejs szkoleniowy.

 

Zajęcia podczas rejsu

Gdańska Szkoła pod Żaglami to program edukacyjny. Oznacza, że po wyjściu w morze, zaczynają się regularne zajęcia z edukacji morskiej oraz przedmiotów ogólnokształcących w ramach klasycznej edukacji odpowiedniej dla wieku uczestników. Pierwsza część obejmuje m.in. wiedzę o budowie i obsłudze takielunku, podstawy nawigacji i locji, bezpieczeństwo na morzu, tradycje i obyczaje żeglarskie, a także historię żeglarstwa ze szczególnym uwzględnieniem idei edukacji morskiej stworzonej przez gen. Mariusza Zaruskiego. Natomiast w części przyrodniczej uczestnicy poznają podstawy meteorologii, astronomii i astronawigacji oraz prawa fizyki wykorzystywane na żaglowcu, a także specyfikę miejsc odwiedzanych w czasie rejsu. Część humanistyczna z kolei przybliży rekrutom prekursora rozwoju żeglarstwa w Polsce gen. Mariusza Zaruskiego oraz ideę wychowania morskiego. Młodzież zapozna się także z literaturą marynistyczną oraz będzie szlifować znajomość języka angielskiego jako obowiązującego w żeglarstwie.

 

Gdańska Szkoła pod Żaglami to bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie. Nawiązuje do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami oraz głośnych wypraw Generała Zaruskiego zapisanych w historii polskiego jachtingu  jak np. do Narviku czy na Spitsbergen.

fot. zaruski.pl/

Autor: Dorota Kulka

Powiązane tematycznie

Zamknięcie szlaków w rezerwatach przyrody

Redakcja

Książka na telefon?

Redakcja

Przyłbice dla szpitali od Akademii Marynarki Wojennej

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie