Na sygnale

Rekordowy przemyt papierosów za 5 milionów złotych

Fot. MOSG

Rekordowy transport papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 5 milionów złotych przechwycili 12 września pod Gdańskiem funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zatrzymano 3 mieszkańców woj. pomorskiego.

Funkcjonariusze skontrolowali dwa samochody dostawcze i ciężarówkę z naczepą zaparkowane na jednej z posesji w powiecie gdańskim. W pojazdach ujawnili łącznie 360 tys. paczek papierosów bez polskich banderoli przygotowanych do dalszego transportu. W trakcie przeszukań zatrzymano 3 mężczyzn w wieku 24, 26 i 51 lat. Wszyscy to mieszkańcy woj. pomorskiego. Po przesłuchaniach osoby zostały zwolnione. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim.

Powiązane tematycznie

170 gramów marihuany i kilkanaście gramów kokainy

Redakcja

Policjanci z Gdańska rozbili mafię lekową

Redakcja

Komunikat MSWiA w sprawie działań Straży Granicznej w gdańskim porcie

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie