konkurs Kultura Redakcja poleca Z Gdyni

Razem tworzymy lepszy klimat w Gdyni. Rusza otwarty nabór ofert

To już kolejna edycja konkursu, którego celem jest wdrażanie dobrych praktyk projektowych. Tegoroczna odsłona skoncentrowana jest na rozwiązaniach niwelujących zmiany klimatyczne.

W tym roku konkurs ogłoszony został jako kontynuacja badań fokusowych przeprowadzonych z mieszkańcami Gdyni w grudniu 2020. Głównym celem jest stworzenie inicjatyw na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym w mieście o charakterze lokalnym, przy współpracy z mieszkańcami. Ponadto poszukiwane są projekty, których celem będzie edukacja w zakresie skutków zmian klimatu i sposobów zapobiegania katastrofie klimatycznej.

Zgłaszane propozycje powinny odpowiadać na wyzwania, z którymi mieszkańcy Gdyni zmagają się najczęściej. Są to: zrównoważone zakupy, niemarnowanie jedzenia, poprawa jakości powietrza, segregacja śmieci i elektroodpadów, naprawa i drugie życie przedmiotów, zasoby wodne / walka z suszą, zrównoważony transport, tereny zielone, zanieczyszczenie światłem oraz oszczędzanie energii.

Wszystkie projekty będą oceniane w czterech kategoriach: innowacyjność, kontekst społeczny (budowanie proekologicznych postaw), lokalność (dostosowanie projektu do obszaru, którego dotyczy), kompleksowość zadania (projekty uwzględniające działania konsultacyjne ze społecznością lokalną oraz działania promocyjne i animacyjne w trakcie trwania projektu).

Inicjatywa ma na celu zaangażowanie mieszkańców, lokalnych aktywistów oraz projektantów we współtworzenie przestrzeni przyjaznej obywatelom, ale też odpowiadającej na potrzeby planety. To szansa na wdrożenie oddolnych, innowacyjnych, które odpowiadają na realne potrzeby.

Termin naboru ofert do tegorocznej edycji upływa 12 kwietnia 2021 roku. Na realizację projektów przeznaczono kwotę 150 000 zł. Więcej informacji na stronie www.centrumdesignu.gdynia.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Oferty należy składać w systemie www.witkac.pl. Po wprowadzeniu oferty do systemu konieczne jest wydrukowanie potwierdzenia, które następnie, podpisane przez osoby upoważnione, należy złożyć w pokoju A 510, budynek IV, PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia z dopiskiem na kopercie: „Otwarty konkurs ofert dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego o wsparcie lub powierzenie zadań z wdrażania dobrych praktyk projektowych w przestrzeni miejskiej w 2021 roku“.

Sprawdź raport

Link do Biuletynu Informacji Publicznej.

Szczegóły i zakres konkursu.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x