Image default
Sport Z Gdyni

Rafał Klajnert nowym dyrektorem Gdyńskiego Centrum Sportu

Poznaliśmy nowego dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu! Stanowisko po Marku Łucyku, który od wczoraj pełni funkcję wiceprezydenta Gdyni ds. rozwoju, objął jego dotychczasowy zastępca Rafał Klajnert.

– Strategia budowania sportowej marki Gdyni jest efektywna i sprawdza się od lat, a Rafał Klajnert, jako wicedyrektor, znacząco się do tego przyczynił. Nie mam wątpliwości, że w roli dyrektora sprawdzi się znakomicie i zapewni kontynuację dotychczasowych działań –

 mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który we wtorek oficjalnie wręczył nowemu dyrektorowi GCS nominację.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i gest zaufania ze strony pana prezydenta i władz miasta. Wyzwań i planów jest naprawdę dużo. Przed nami kontynuacja budowy obiektów przyszkolnych czy budowa pływalni olimpijskiej, którą rozpoczynamy w przyszłym roku. W najbliższych latach powstaną również: pięć nowych sal gimnastycznych, basen na Wiczlinie, treningowe centrum piłkarskie i obiekt lekkoatletyczny –

wylicza Rafał .

– Nie zapominamy o międzynarodowych imprezach rangi mistrzowskiej. Cały czas będziemy realizować projekty dla mieszkańców, jak Gdyńskie Poruszenie w rozszerzonej formule. To wiele wyzwań, ale jestem przekonany, że uda się nam je wszystkie zrealizować. Gdyńskie Centrum Sportu to zespół doświadczonych i zaangażowanych ludzi, gotowych do ciężkiej pracy –

 dodaje.

– Znam Rafała od lat i wiem, że doskonale sprawdzi się w roli dyrektora. Nominacja właśnie tej osoby gwarantuje, że GCS będzie w dobrych rękach i możemy być spokojni o przyszłość gdyńskiego sportu – mówi Marek Łucyk, wiceprezydenta Gdyni ds. rozwoju.

Rafał Klajnert rozpoczął karierę samorządową w 2005 roku od pracy w Urzędzie Marszałkowskim, w Departamencie Programów Regionalnych, gdzie zajmował się m.in. wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego.

W 2011 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora ówczesnego GOSiR-u, później przemianowanego na Gdyńskie Centrum Sportu, gdzie od początku był odpowiedzialny za: inwestycje, zamówienia publiczne, imprezy sportowe i rekreacyjne, promocję oraz informację turystyczną, a także wsparcie sportowego szkolenia dzieci i młodzieży.

Współtworzył projekt bezpłatnych zajęć dla mieszkańców Gdyńskie Poruszenie. Współorganizował największe z imprez sportowych i rekreacyjnych w historii Gdyni: Red Bull Air Race, Volvo Gdynia Sailing Days, Zlot Żaglowców, PKO Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych, IRONMAN 70.3 Gdynia, Gdynia Półmaraton, Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 2017, Gdynia Aerobaltic.

Jest wiceprzewodniczącym gdyńskiej Rady Sportu, koordynuje przygotowania do Mistrzostw Świata FIFA U20 2019, MŚ Juniorów w Żeglarstwie 2019 i MŚ w Półmaratonie 2020.

Wolny czas spędza aktywnie. Lubi bieganie, jazdę na rowerze, pływanie. W przeszłości trenował koszykówkę, piłkę nożną, karate i kickboxing. Pasjonat gdyńskie sportu, kibic Arki Gdynia i Juventusu. Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

Paweł Marszałkowski / UM Gdyni

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie