Za miedzą

Sopoccy radni wspierają strajkujących nauczycieli

Sopoccy radni wspierają strajkujących nauczycieli

Na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miasta Sopotu 16 kwietnia radni przegłosowali stanowisko w sprawie strajku nauczycieli. Poniżej jego treść.

My Radni Miasta Sopotu w pełni popieramy protest nauczycieli i się z nim solidaryzujemy. Szkodliwość reformy zaproponowanej przez rząd trzy lata temu doprowadziła do chaosu programowego i organizacyjnego w polskiej szkole.

Niedofinansowanie oświaty, niskie płace nauczycieli powodują nie tylko obniżenie standardu życia nauczycielskich rodzin, obniżenie prestiżu, a w konsekwencji najbliższych lat brak chętnych do tego odpowiedzialnego zawodu.

Nie potrafimy pojąć, jak rządzący mogą nie reagować na przerwanie procesu dydaktycznego. Dlatego wzywamy rząd i parlamentarzystów do zaprzestania  nieodpowiedzialnych wypowiedzi, niesprawiedliwych osądów, pilnego wznowienia rozmów z przedstawicielami nauczycieli i spełnienia ich słusznych żądań płacowych.

Komisja Edukacji Rady Miasta Sopotu
Radni Miasta Sopotu

Anna Łukasiak
Piotr Bagiński
Wieczesław Augustyniak
Jarosław Kempa
Jerzy Smolarek

sopot.pl

Powiązane tematycznie

Ponad 14 tysięcy pstrągów potokowych wpłynęło do Zagórskiej Strugi

Eko Animals

Pomorska Rada Oświatowa murem za nauczycielami

Redakcja

Rumia: Poszukiwani wokaliści!

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie