Za miedzą

Sopoccy radni wspierają strajkujących nauczycieli

Sopoccy radni wspierają strajkujących nauczycieli

Na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miasta Sopotu 16 kwietnia radni przegłosowali stanowisko w sprawie strajku nauczycieli. Poniżej jego treść.

My Radni Miasta Sopotu w pełni popieramy protest nauczycieli i się z nim solidaryzujemy. Szkodliwość reformy zaproponowanej przez rząd trzy lata temu doprowadziła do chaosu programowego i organizacyjnego w polskiej szkole.

Niedofinansowanie oświaty, niskie płace nauczycieli powodują nie tylko obniżenie standardu życia nauczycielskich rodzin, obniżenie prestiżu, a w konsekwencji najbliższych lat brak chętnych do tego odpowiedzialnego zawodu.

Nie potrafimy pojąć, jak rządzący mogą nie reagować na przerwanie procesu dydaktycznego. Dlatego wzywamy rząd i parlamentarzystów do zaprzestania  nieodpowiedzialnych wypowiedzi, niesprawiedliwych osądów, pilnego wznowienia rozmów z przedstawicielami nauczycieli i spełnienia ich słusznych żądań płacowych.

Komisja Edukacji Rady Miasta Sopotu
Radni Miasta Sopotu

Anna Łukasiak
Piotr Bagiński
Wieczesław Augustyniak
Jarosław Kempa
Jerzy Smolarek

sopot.pl

Powiązane tematycznie

Sopot Film Festival

Kultura i rozrywka

Marszałek województwa pomorskiego z sześcioma zarzutami

Redakcja

19 I 20 lipca „LATO Z RADIEM FESTIWAL” 2019 zagra w Pucku

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie