fot. kackmalykack.pl/Pusta noc, archiwum
Kultura Redakcja poleca Z Gdyni Za miedzą

PUSTA NOC

To nieco zapomniany, kaszubski obyczaj gromadzenia się w ostatnią noc przed pogrzebem w domu zmarłego. Obyczaj, który pozwalał oswoić się człowiekowi ze śmiercią i zachęcał do refleksji.

 

Widowisko „Pusta noc” to dzieło na orkiestrę smyczkową, chóry i solistów, aktorów i multimedia. Niezwykłość projektu to nieszablonowa koncepcja łącząca słowo, obraz, ciszę i dźwięk oraz ciemność i światło. Zostaną zestawione obok siebie klasyczne elementy koncertu symfonicznego z udziałem chóru z nowoczesnymi elementami multimedialnych projekcji oraz efektów świetlnych i dźwiękowych.

W zamyśle twórców, widowisko „Pusta noc” ma być nie tylko formą artystyczną wypowiedzi na temat nie istniejącego już obrzędu pustej nocy, ale także przypomnieniem tego tradycyjnego rytuału i okazją do refleksji na ludzkim życiem. Nasz projekt może stać się kontrapunktem do pojawiające się w polskiej kulturze zwyczajów z innych kultur.

Dzielimy się z Wami radością, że widowisko „Pusta noc. Gdy odchodzisz duszo.” pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

ETNO

Już dziś zatem zapraszamy Was w sobotę 10 października 2020 r. o godz. 19:00 na czwartą odsłonę tego wydarzenia.

Projekt nosi nazwę „Pusta noc w Sierakowicach”,  zatem tym razem zapraszamy Was do Sierakowic do kościoła pw. św. Marcina z Tours.

 

Partnerem Pustej nocy w Sierakowicach są:

 

Kaszubska Firma Rodzinna BAT

BAT

Gmina Sierakowice

Logo gminy

W imieniu Organizatorów –

Jarosław Szydłak

Prezes Zarządu Stowarzyszenia K.A.C.K. Mały Kack

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie