Niepodległa Cup / zwycięzcy regat w towarzystwie organizatorów
Niepodległa Cup// zwycięzcy regat w towarzystwie organizatorów
Morskie sprawy Sport Ze Świata

Puchar Fair Play z Gdyni dla załogi jachtu Odysseus

22 czerwca 2019 r. w Toronto odbyła się druga edycja regat Niepodległa Cup, od tego roku organizowanych w ramach kanadyjskich, corocznych regat Annual Independence Cup. Regaty Niepodległa Cup zostały zainicjowane rok temu przez Konsulat Generalny w Toronto i środowisko polonijnych żeglarzy,  dla uświetnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczna edycja jest kontynuacją tamtego przedsięwzięcia i można mieć nadzieję, że stanie się tradycją w środowisku kanadyjskich żeglarzy. Zwłaszcza, że w tym roku do organizacji imprezy aktywnie włączył Yacht Club HMCS York ( Royal Canadian Navy Reserve ) w Toronto, udostępniając swoją marinę, nad którą przez jeden dzień dominowała polska flaga.

Głównymi organizatorami regat był Yacht Club Biały Żagiel i Zawisza Czarny.

W tegorocznym wyścigu wystartowało 16 załóg, a w imprezach towarzyszących regatom uczestniczyło sporo mieszkańców Toronto i okolic.

W jakimś stopniu magnesem była marina, należąca do kanadyjskiej marynarki wojennej i atrakcyjny program na zakończenie regat m.in. z koncertami: Royal Regiment of Canada Band i zespołu White Sail.

Puchar Niepodległej zdobyła załoga jachtu ZOOM,  z kapitanem Maciejem Sadowskim z klubu Zawisza Czarny z Hamilton, a puchar Fair Play Pogorii przypadł załodze   s/y Odysseus, dowodzonej przez kapitana Zbyszka Turkiewicza z klubu Biały Żagiel z Mississagi.

na foto zwycięzcy regat w towarzystwie organizatorów

autor: Kazimierz Iwaszko 
Prezes STAP

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie