Ekologia Z Gdyni

Psie piękności na wybiegu

Gdynia gościła dwie prestiżowe wystawy psich piękności. W sobotę w Kolibkach podziwialiśmy Krajową Wystawę Psów Myśliwskich, a niedziela upłynęła pod znakiem XXIV Krajowej Wystawy Psów Rasowych (CAC).

Na co dzień kochamy je wszystkie, a w szczególności kundelki potrzebujące wsparcia, ale przy okazjach takich jak ta podziwiamy najpiękniejszych przedstawicieli psich ras. Gdynia była gospodarzem dwóch dużych wystaw dla hodowców psów – zarówno ras myśliwskich, jak i wielu innych.

Po sobotniej Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich, na której można było oglądać m.in. różne rodzaje terierów, foksterierów, nieco większych retrieverów, a nawet sympatyczne jamniki, w niedzielę Kolibki zapełniły się przedstawicielami bardziej zróżnicowanych ras.

XXIV Krajowa Wystawa Psów Rasowych to wydarzenie o sporym znaczeniu dla uznanych hodowców ras. Przez niemal cały dzień czworonogi prezentowały się m.in. na torze agility, ale też przede wszystkim były obserwowane pod bacznym okiem międzynarodowego grona sędziów. Specjaliści skupiali się na poszczególnych rasach, a wśród tych, które można było oglądać w niedzielę w Gdyni znalazły się np. owczarki niemieckie, border colie, corgi, boksery, dogi, dobermany, pinczery, sznaucery, a także rasy takie jak mops, pekińczyk, shih-tzu czy buldogi francuskie.

Było o co walczyć, bo ze względu na wysoką rangę imprezy najlepsi otrzymali certyfikaty wystawowego czempiona, zwane w skrócie CAC. Nagrody w konkurencjach finałowych przyznawano w różnych kategoriach, wymieniając chociażby „Młodego prezentera”, „Najlepsze młode szczenię”, „Najlepszy pies użytkowy” czy prestiżowy tytuł „Best in show”.

Organizatorami wystaw byli gdyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce oraz miasto Gdynia. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

XXIV Krajowa Wystawa Psów Rasowych, fot. Michał Puszczewicz /fotogaleria

Autor: Kamil Złoch/UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie