Image default
Sport Ze Świata

PŚ: Piotr Myszka oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda wiceliderami

Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (fot. Sailing Energy / World Sailing) 

Piotr Myszka awansował na drugie miejsce w klasie RS:X, a Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda wskoczyły na tę samą pozycję w klasie 49erFX po 3. dniu finałowych regat żeglarskiego Pucharu Świata, które odbywają się w Marsylii.

Czwartek przyniósł nad francuskie wybrzeże słabszy wiatr niż dzień wcześniej, co pozwoliło organizatorom na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Tym razem panowały wyjątkowo wietrzne i wymagające warunki, a wiatr osiągał nawet 30 węzłów. W związku z tym w niektórych klasach nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu.

Bardzo dobrą żeglugę w windsurfingowej klasie RS:X zaprezentował Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który rozpoczął dzień miejscem drugim, a następnie zajął miejsca trzecie oraz pierwsze i awansował z pozycji szóstej na drugą. Prowadzenie utrzymał Włoch Mattia Camboni (miejsca 1., 2. i 9.), a Polak traci do niego osiem punktów. Z kolei spadek z lokaty dziesiątej na dwunastą zanotował Radosław Furmański z DKŻ Dobrzyń (miejsca 17., 16. i 15.). W kategorii kobiet pozycję dwudziestą drugą na osiemnastą zamieniła Karolina Lipińska z SKŻ ERGO Hestia Sopot (miejsca 11., 17. i 13.), a z dwunastej na dwudziestą czwartą spadła jej klubowa koleżanka Maja Dziarnowska, która nie pojawiła się tego dnia na wodzie. Nową liderką została aktualna mistrzyni świata i Europy, Holenderka Lilian de Geus (miejsca 6., 6. i 1.).

Piotr Myszka (fot. Sailing Energy / World Sailing)
Piotr Myszka (fot. Sailing Energy / World Sailing)

Powody do zadowolenia po czwartkowej rywalizacji w klasie 49erFX miały Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk), ponieważ mijały linię mety, drugie, trzecie, piąte oraz pierwsze i przesunęły się w klasyfikacji generalnej z pozycji czwartej na drugą. Na prowadzenie wysunęły się reprezentantki Francji Julie Bossard i Aude Compan (miejsca 1., 1., 2. i 3.).

Cztery wyścigi odbyły się także w kategorii mężczyzn w klasie 49er. Trzeci dzień zmagań falstartem zaczęli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (YKP Gdynia), ale później dwukrotnie zajęli miejsce dziewiąte i raz siódme, co poskutkowało minimalnym spadkiem z pozycji dziesiątej na jedenastą. Na pierwszą lokatę wskoczyli Hiszpanie Federico Alonso Tellechea i Arturo Alonso Tellechea (miejsca 1., 1., 1. i 2.).

Na szóstej pozycji wśród kiteboardzistów nadal znajduje się Maks Żakowski (MKR Tramp Mielno), po tym jak przypływał tego dnia piąty, siódmy, czwarty i dziewiąty. Z kolei z lokaty siedemnastej na czternastą powrócił Błażej Ożóg z SKŻ ERGO Hestia Sopot (miejsca 11., 8., 16. i 8.). Niezmiennie prowadzi aktualny mistrz świata, Francuz Nicolas Parlier (miejsca 1., 1., 2. i 7.).

Trzy starty w klasie 470 mają za sobą Agnieszka Skrzypulec oraz Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń) i po miejscach czternastym, siódmy oraz dziewiątym spadły z pozycji dziesiątej na dwunastą. Nowymi liderkami zostały aktualne wicemistrzynie Europy i Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii (miejsca 4., 2. i 1.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na piątek na godzinę 11:00. Klasy windsurfingowe oraz 49er, 49erFX, kiteboarding i Nacra 17 swoje wyścigi medalowe będą miały w sobotę 8 czerwca, a pozostałe konkurencje zakończą regaty w niedzielę.

Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

Powiązane tematycznie

Napięcia we wschodniej części Morza Śródziemnego

Redakcja

Brał łapówki za Karty Polaka

Redakcja

Dakar na VERVA Street Racing

Redakcja Sportowa

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie