Image default
Z kraju

Przybywa terytorialsów na Pomorzu

Kolejni ochotnicy zasili szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

W sobotę, 30 marca kolejni ochotnicy zasili szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze wcielani w malborskim 71 batalionie lekkiej piechoty w przeszłości mieli już do czynienia z armią – złożyli przysięgę wojskową po 1991 roku – więc odbędą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które będzie przebiegało w cyklu weekendowym.

W styczniu 2019 roku Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły trzeci rok funkcjonowania.

Obecnie w ich szeregach służy ponad 18,7 tys. żołnierzy, w tym ponad 15,5 tys. żołnierzy OT oraz 3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany przewidują, że do końca 2019 roku w formacji będzie służyło 26 tys. żołnierzy.

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej,

której dowódcą jest kmdr Tomasz Laskowski funkcjonuje na Pomorzu od stycznia 2018 roku. Jej integralną częścią jest 71 batalion lekkiej piechoty w Malborku.

Należy zaznaczyć, że rekrutacja do 7 PBOT nadal trwa. Chętni do pełnienia służby w WOT powinni zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień, gdzie będą mogli złożyć wniosek oraz uzyskać potrzebne informacje o kolejnych etapach rekrutacji.

Istnieje także możliwość złożenia wniosku przez platformę ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl. Wniosek o powołanie znajduje się w katalogu spraw, w zakładce „bezpieczeństwo narodowe” i dalej „spełnianie powszechnego obowiązku obrony”.

Maciej Szalbierz/7 PBOT

Powiązane tematycznie

Zdalne podpisywanie umów dla klientów firmowych Banku Pekao

Redakcja

Pomoc finansowa dla pracowników Rossmanna

Redakcja

Testy na koronawirusa. Co sprawia, że nie można wykonywać ich więcej?

dr. Zdrówko

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie