Biznes Morskie sprawy

Przetarg na rozbudowę infrastruktury kolejowej portu

fot. Paweł Brutel. www.port.gdynia.pl
fot. Paweł Brutel. www.port.gdynia.pl

Zarząd Morskiego Portu Gdynia rozstrzygnął przetarg na rozbudowę dostępu kolejowego do zachodniej części portu. Projekt przewiduje jej przebudowę i elektryfikację.

Prace wykona konsorcjum firm Colas Rail (lider konsorcjum) z Gdańska i Colas Rail S.A.S. (partner konsorcjum) z Maisons-Laffitte we Francji. Koszt ich realizacji, jaki zaproponował zwycięzca, wynosi ponad 65 milionów złotych.

W przetargu na roboty budowlane związane z rozbudową dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia wpłynęły łącznie cztery oferty.

Złożyły je: sopocka firma NDI sp. z o.o., przedsiębiorstwo EL-IN sp. z o.o. ze Skierniewic, Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Wykonawcze „Spector” z Pruszcza Gdańskiego oraz konsorcjum Colas Rail z Gdańska i Colas Rail S.A.S. z Maisons-Laffitte we Francji.

Najkorzystniejsza okazała się ta ostatnia oferta. Pierwotny budżet zaplanowany przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia na tę inwestycję wynosił 61 mln 500 tys. złotych. Natomiast Colas Rail wykona prace za 65 511 632, 50 złotych.

Powiązane tematycznie

Cała Rodzina pod Żaglami

Redakcja Morska

Brazylijska fregata żaglowa Cisne Branco zawinęła do Gdyni

Redakcja Morska

Porozumienie na rzecz żeglarstwa polonijnego

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie