Sport Z Gdyni

Przemysław Dalecki przejmuje obowiązki dyrektora GCS

Zmiany w Gdyńskim Centrum Sportu. Dotychczasowy dyrektor Rafał Klajnert z dniem 1 sierpnia rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta Gdyni, gdzie pełni funkcje sekretarza miasta oraz dyrektora urzędu. Jego obowiązki w GCS przejął Przemysław Dalecki, dotychczasowy zastępca dyrektora, którego z kolei zastąpił Tomasz Cząstka – wcześniej menadżer Stadionu Miejskiego w Gdyni.

– Właściwie mogę powtórzyć słowa, które wypowiedziałem przy okazji powołania na dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Rafała Klajnerta: strategia budowania sportowej marki Gdyni jest efektywna i sprawdza się od lat, stąd jej kontynuacja to optymalna droga. W roli zastępcy dyrektora Przemysław Dalecki sprawdził się znakomicie i jestem przekonany, że z równie wielkim zaangażowaniem i fachowością pełnić będzie funkcję dyrektora – powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podczas oficjalnego przekazania nominacji.

– Bardzo dziękuję panu prezydentowi i władzom Gdyni za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Przed Gdyńskim Centrum Sportu kontynuacja dotychczasowej strategii – zapowiada dyrektor Przemysław Dalecki. I dodaje: – Będziemy wciąż rozbudowywać infrastrukturę sportową na terenie miasta, zarówno tą służącą rekreacji, jak i przeznaczoną do uprawiania sportu wyczynowego. Nadal będziemy pielęgnować sportowe szkolenie dzieci i młodzieży. Jeśli chodzi o wydarzenia sportowe organizowane w Gdyni, poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko, ale planów, dotyczących kolejnych imprez nie brakuje. Nie zwalniamy tempa.

– Gdyńskie Centrum Sportu to zespół doświadczonych i zaangażowanych ludzi, gotowych do ciężkiej pracy. Przemek jest na to idealnym przykładem. Znamy się od lat, dzięki czemu mam całkowitą pewność, że zostawiam jednostkę w dobrych rękach – mówi Rafał Klajnert, który dyrektorem GCS był od listopada 2018 roku.

Przemysław Dalecki to absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni i Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył również Podyplomowe Studia Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim, Podyplomowe Studia „Szkoła Zarządzania” oraz Podyplomowe Studia „Przygotowanie i ocena projektów inwestycyjnych” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Przez całą swoją pracę zawodową związany z samorządem terytorialnym. W latach 1997-1999 pracownik Biura Prezydenta w Urzędzie Miasta Gdyni. W okresie 1999-2013 zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, gdzie zajmował się m.in. wdrażaniem i zarządzaniem programów operacyjnych współfinansowanych ze środków unijnych, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Programów Regionalnych.
Od 2013 roku zastępca dyrektora Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – w 2015 r. przemianowanego na Gdyńskie Centrum Sportu (GCS). Nadzorował sprawy związane z administrowaniem i eksploatacją obiektów sportowych i rekreacyjnych (m.in. Stadion Miejski, Narodowy Stadion Rugby, Gdynia Arena, Obiekty Olimpijska, Ośrodek Hipoterapii, Przystań Jachtowa Marina, plaże miejskie) oraz współpracą z klubami sportowymi w zakresie organizacji szkolenia dzieci i młodzieży. Uczestniczył w organizacji największych imprez sportowo-rekreacyjnych w historii Gdyni, takich jak Red Bull Air Race, IRONMAN 70.3 Gdynia, PKO Grand Prix Gdyni, Gdynia Półmaraton, Volvo Gdynia Sailing Days, Gdynia Aerobaltic, Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 czy Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019.

Od dzieciństwa wielki pasjonat sportu – na spotkania ligowe gdyńskich drużyn piłkarskich – Bałtyku i Arki – chodził z ojcem i dziadkiem jeszcze w latach siedemdziesiątych. Stały bywalec sportowych aren – obejrzane na żywo mecze na stadionach, halach czy boiskach, nie tylko w Gdyni, ale w całym Trójmieście, przekroczyły już liczbę tysiąca.
Dziś najbliższy jego sercu jest zespół juniorów młodszych Bałtyku Gdynia U17, w którym na pozycji bramkarza występuje jego jedyny syn Jakub.
Miłość do sportu nie ogranicza się tylko do kibicowania. Piłka nożna, koszykówka, rower szosowy i MTB, pływanie, bieganie, triathlon (m.in. trzykrotnie ukończony dystans 1/2 Ironman na zawodach w Gdyni) – to te najważniejsze aktywności, aktualnie ograniczone z powodu kontuzji, ale na szczęście rekompensowane przez treningi i udział – z sukcesami – w imprezach nordic walking.
Sportowe klimaty dominują zresztą w domu rodzinnym, bo oprócz wspomnianego syna, również żona uprawia triathlon i bieganie. Tak więc nie tylko życie zawodowe, ale i duża część prywatnego kręci się wokół sportu.
Poza sportem miłośnik wędrówek po polskich górach, pasjonat historii, szczególnie okresu II wojny światowej. Lubi też klasyki polskiego i światowego kina oraz dobre kabarety.

 

Autor: Paweł Marszałkowski // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie