Kultura

Projekt „Film w Konsulacie Kultury”

Projekt „Film w Konsulacie Kultury”

„Sąsiedzi”, „Mistrzowie – początki” i „Dokument” to trzy stałe cykle filmowe w Konsulacie Kultury. W ich ramach można obejrzeć polskie i zagraniczne produkcje i dokumenty. 

Projekt „Film w Konsulacie Kultury” przedstawia dzieła dopasowane do szerokiego grona odbiorców. Często to filmy rzadko prezentowane, realizowane przez najwybitniejszych twórców. Dla widzów wybierane są wzruszające, czasem szokujące lub zabawne produkcje.

Pokazy filmowe są połączone z dyskusją z filmoznawcami, reżyserami oraz kulturoznawcami.

– Projekt filmowy w Konsulacie Kultury, który składa się z trzech cykli. Pierwszy to „Dokument”, w którym pokazywane są filmy dokumentalne z zakresu psychologii człowieka i jego relacji ze światem. Mamy też cykl „Mistrzowie – początki”. Prezentujemy w nim debiuty największych polskich reżyserów. Są również „Sąsiedzi”. To cykl, który pokazuje kino krajów sąsiadujących z Polską oraz państw bałtyckich i skandynawskich. Projekt jest realizowany we współpracy z Gdyńskim Centrum Filmowym, dlatego dobór produkcji jest na bardzo wysokim poziomie

 – mówi Wiktoria Wysocka z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.

Najbliższa projekcja odbędzie się w poniedziałek 25 lutego.

Wtedy wyświetlony zostanie film z cyklu „Mistrzowie – Początki”. Będzie można zobaczyć polską komedię obyczajową „Sublokator”. To historia o perypetiach młodego naukowca, który padł ofiarą zaborczej życzliwości kilku kobiet. Ludwik, naukowiec szukający spokojnego miejsca do pracy, wynajmuje pokój w willi zamieszkanej przez same kobiety. Każda z nich ma swoje marzenia i obsesje. Wszystkie starają się wciągnąć Ludwika w realizację swych zamiarów.

Po seansie zaplanowane jest spotkanie z reżyserem filmu – Januszem Majewskim.

Szczegóły na temat wszystkich wydarzeń są dostępne tutaj. Bilety, w cenie 7 złotych, można nabyć w kasie Konsulatu Kultury, w CultureBoksie lub poprzez stronę interticket.pl.

fot. mat. prasowe

 

Powiązane tematycznie

„Eastern” w Panoramie Kina Polskiego na 44. FPFF

Filmy otwarcia 44. FPFF

Kultura i rozrywka

Interaktywny Wawel Truck w Gdyni

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie