Na sygnale Redakcja poleca Z kraju

Próba wyłudzenia pieniędzy na żołnierza WOT

Kreatywność oszustów w czasach pandemii koronawirusa nie zna granic Poczucie odpowiedzialności żołnierzy WOT za swoją małą Ojczyznę oraz zaufanie jakim darzeni są przez społeczeństwo próbowali wykorzystać nieuczciwi ludzie.

ZnanE są wyłudzenia metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, natomiast, korzystając z trudnej sytuacji panującej w całym kraju oszuści postanowili podać się za żołnierzy WOT.

Do próby wyłudzenia pieniędzy doszło w ostatnich dniach w Zabrzu. Oszust zadzwonił do starszej osoby prosząc o pieniądze, za które rzekomo miał zrobić zakupy. Na szczęście przebywająca w domu kobieta zorientowała się, że to może być próba oszustwa i skontaktowała się z koordynatorem ds. wsparcia w brygadzie OT, który się nią opiekuje.

W ramach walki z pandemią koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Działania prowadzone są w ramach operacji „Odporna wiosna” a zadania terytorialsów obejmują między innymi dostawy żywności i leków, w tym zakupy.

Kombatanci, nad którymi 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio sprawuje opiekę zostali dokładnie poinformowani w jaki sposób żołnierze gdańskiej brygady będą się z nimi kontaktować.

Niezwykle istotny jest fakt, że każdy z kombatantów zna osobiście swojego opiekuna. Każdy przypadek próby wyłudzenia będzie zgłaszany do koordynatora wspracia w 7 PBOT a następnie na policję.

Apelujemy, aby zachować czujność, ponieważ nawet w tak trudnych czasach nie dla wszystkich ludzi uczciwość i wzajemne wsparcie mają jakąkolwiek wartość.

Maciej Szalbierz
7 PBOT

Foto: DWOT

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie