Prezydent o pierwszym przypadku zachorowania w Gdyni
koronawirus Z Gdyni

Prezydent o pierwszym przypadku zachorowania w Gdyni

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do blisko 500. W województwie pomorskim takich przypadków wykryto 14, jeden z nich dotyczy mieszkańca Gdyni. W odpowiedzi na tą informację prezydent miasta nagrał krótki film, w którym zwraca się do gdynian.

Drodzy gdynianie. 
Służby sanitarne potwierdziły pierwsze zachorowanie na COVID19 mieszkańca Gdyni. Mam nadzieję, że ta osoba szybko wróci do pełnego zdrowia.Ta przykra wiadomość niestety nie może być zaskoczeniem. Z pewnością towarzyszy jej lęk. Służby naszego państwa, a także służby miasta wykonują wszelki racjonalny wysiłek, aby ograniczyć epidemię i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.Od naszego zachowania zależy bardzo wiele. Im ściślejsza izolacja, tym wolniej będzie się rozprzestrzeniał wirus. Bardzo Państwa proszę o zrozumienie sensu restrykcji i dużą dyscyplinę w ich przestrzeganiu. Wychodząc z domu bez konieczności stwarzamy zagrożenie nie tylko siebie, ale i innych. W tym dla tych – którzy wyjść muszą, po to by działały szpitale, komunikacja, byśmy mogli kupić jedzenie, by nie stanęło miasto i państwo. Doceńmy ofiarność tych, którzy pracują na naszą rzecz i nie narażajmy ich dodatkowo. Wykażmy się spokojem, rozsądkiem i solidarnością. Wierzę, że zdamy ten egzamin z życia. Ta epidemia minie. Wrócimy do normalności. Życzę Państwu nade wszystko zdrowia, a także spokoju i optymizmu.

Wojciech Szczurek
Prezydent Gdyni

Autor: Agnieszka Janowicz // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie