Polityka Z Gdyni Za miedzą

Prezydent Gdyni z odznaczeniem Bene Meritus Powiatom

Przedstawiciele pomorskich powiatów spotkali się w Gdyni. Wszystko w ramach Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego. Jego posiedzenie odbyło się w czwartek, 19 września, w Muzeum Emigracji. W trakcie spotkania zasłużonym dla swoich małych ojczyzn samorządowcom wręczono odznaczenia Bene Meritus Powiatom. Jednym z wyróżnionych został prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
 
Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego tym razem zagościł w Gdyni. Pomorscy samorządowcy spotkali się, żeby omówić najważniejsze bieżące tematy. Posiedzenie zorganizowano w gdyńskim Muzeum Emigracji. Otworzył je Mirosław Czapla – przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego. A zgromadzonych gości przywitał gospodarz spotkania – prezydent Wojciech Szczurek, który opowiedział o Gdyni i jej zaletach. Przybliżył też historie miejsca, gdzie odbyło się posiedzenie.

 Witam w Gdyni i życzę owocnych obrad. Jesteśmy w bardzo szczególnym miejscu. W 2015 roku utworzyliśmy Muzeum Emigracji. Na jego potrzeby zaadaptowaliśmy budynek Dworca Morskiego. W okresie międzywojennym tuż obok cumował „Batory” i inne transatlantyki i z tego miejsca setki tysięcy ludzi żegnały się z ojczyzną i odpływały m.in. do Ameryki – mówił podczas posiedzenia Wojciech Szczurek.

Spotkanie było też okazją do wręczenia odznaczeń Bene Meritus Powiatom, czyli Dobrze Zasłużony Powiatom. Zostały one przyznawane przez zarząd Związku Powiatów Polskich. Jego władze chciały w ten sposób skwitować dorobek tych, którzy w ciągu ostatnich 20 lat zapisali się szczególnie w swoich małych ojczyznach, jak i tym, którzy przysłużyli się dla związku.

Odznaczeniem uhonorowano m.in. prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Wyróżnienie odebrał on z rąk Rudolfa Borusiewicza, dyrektora biura Związku Powiatów Polskich.

Docenieni zostali również: Bogdan Dombrowski – starosta gdański I i II kadencji, Jerzy Godzik – starosta kwidzyński III, IV, Vi VI kadencji, Zdzisław Kołodziejski – wieloletni radny powiatu słupskiego, członek zarządu powiatu słupskiego, Janina Kwiecień – starosta kartuski I,II,III, IV i V kadencji, Józef Reszke – starosta wejherowski II, III, i IV kadencji, Stanisław Skaja – wicestarosta chojnicki II kadencji, starosta chojnicki III, IV i V kadencji, Mirosław Czapla, starosta malborski III, IV, V i VI kadencji, a także Jacek Karnowski – prezydent Sopotu i poseł Sławomir Neumann.

Źródło: gdynia.pl/co-nowego

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie