Redakcja poleca Z Gdyni

Prezydent Gdyni interweniuje w sprawie „Mieszkania Plus”

W związku z prośbami mieszkańców, którzy są zaniepokojeni przedłużającym się terminem oddania do użytku lokali wybudowanych w ramach programu „Mieszkanie Plus”, władze Gdyni podjęły interwencję w tej sprawie.

Miasto nie jest właścicielem ani dysponentem tych mieszkań. Odpowiada za nie i inwestycję realizuje firma PFR Nieruchomości. I to do niej, w trosce o przyszłych mieszkańców budynków przy ul. Puszczyka, prezydent zaapelował o pilne udzielenie wszystkim najemcom informacji i wyjaśnień na temat stanu prac. Zwrócił też firmie uwagę na potrzebę stałego kontaktu z mieszkańcami.

Mieszkania przy ul. Puszczyka 2, 3, 4, 5, 6 i 7, wybudowane w ramach programu „Mieszkanie Plus”, nie są własnością miasta. Gdynia nie jest też ich dysponentem ani stroną w umowie zawartej przez inwestora – czyli firmę PFR Nieruchomości z generalnym wykonawcą inwestycji. Udział miasta w programie „Mieszkanie Plus” zakończył się wraz z przekazaniem inwestorowi listy najemców. Ten natomiast zawarł umowy rezerwacyjne z osobami z listy, które posiadają zdolność czynszową.

Miasto nie pozostało jednak obojętne, kiedy przyszli mieszkańcy budynków przy ul. Puszczyka, pismem do włodarzy szukali wsparcia, sygnalizując swoje obawy związane z przedłużającym się terminem oddania wybudowanych tam mieszkań do użytku. Najemcy zwrócili też uwagę na to, że inwestor nie udziela im informacji w tej kwestii. W związku z tym i w trosce o mieszkańców władze Gdyni wystąpiły do firmy PFR Nieruchomości o pilne udzielenie wszystkim najemcom informacji i wyjaśnień na temat stanu prac.

W wyniku tej interwencji inwestor wysłał drogą mailową do przyszłych najemców informację, dotyczącą etapu na jakim jest dziś jest inwestycja oraz wyjaśnił najbardziej nurtujące mieszkańców kwestie. Zapewnił również, że najemcy będą informowani o kolejnych etapach realizacji na bieżąco.

Przypomnijmy, że inwestycja „Mieszkanie Plus” w Gdyni obejmuje 6 czterokondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy, zlokalizowanych przy ul. Puszczyka 2, 3, 4, 5, 6 i 7. W budynkach są łącznie 172 mieszkania, które zostaną przekazane najemcom w stanie zgodnym z preferencjami: wykończonym lub deweloperskim. Ich powierzchnia wynosi od 28 do 107 metrów kwadratowych, od kawalerek do mieszkań pięciopokojowych.

Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie