Za miedzą

Prezydent Gdańska zaprosiła papieża Franciszka

Prezydent Gdańska przekazała papieżowi Franciszkowi zaproszenie na 40. rocznicę Porozumień Gdańskich. Wcześniej Aleksandra Dulkiewicz wzięła również udział w audiencji generalnej.

Na zaproszenie organizatorów największych we Włoszech targów książki małych i średnich wydawnictw, prezydent Dulkiewicz wzięła dzisiaj po południu udział w panelu „Gdańsk bez hejtu”. Prezydent mówiła o hejcie i nienawiści w polityce i życiu publicznym. Pytania dotyczyły sytuacji w Gdańsku i w Polsce po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza i tego co możemy zrobić więcej dla obniżenia temperatury sporu politycznego.

Wcześniej, po godzinie 9.00 prezydent Dulkiewicz, wraz z pierwszym zastępcą Piotrem Grzelakiem wzięli udział w audiencji generalnej u papieża Franciszka w Bazylice Św. Piotra. Podczas krótkiej rozmowy prezydent Dulkiewicz zaprosiła również Franciszka do Gdańska z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Gdańskich – Bardzo chcielibyśmy gościć Waszą Świątobliwość w naszym mieście! Gdańsk odegrał wielką rolę w wydarzeniach XX wieku. Tutaj, na Westerplatte, strzały z pancernika „Schleswig-Holstein” zapoczątkowały jedną z najstraszliwszych wojen – II wojnę światową. Tutaj też narodziła się Solidarność, największy ruch pokojowej, zwycięskiej rewolucji w Europie, który do dziś pozostaje wzorem dla wielu ruchów społecznego sprzeciwu. Nieodżałowany Jan Paweł II mówił: Światło idzie z Gdańska! – napisała w przekazanym zaproszeniu prezydent Gdańska.

Daniel Stenzel
Urząd Miejski w Gdańsku

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie