Na zdrowie Redakcja poleca

Pracuś kontra Białaczka – Pomóż Jasiowi i Innym!

Zespół Downa, białaczka limfoblastyczna a teraz jeszcze jej wznowa to zdecydowanie za dużo jak na 8-letnie dziecko. Jaś aby wrócić do zdrowia potrzebuje daru życia od niespokrewnionego Dawcy szpiku. Rejestracja przez internet zajmie kilka minut a może pomóc chorym takim jak Jaś.

Jaś ma 8 lat. Wraz z rodzicami i siostrą Zuzią mieszka w miejscowości Lesiaki w powiecie lęborskim. Kocha bawić się ze zwierzakami, uwielbia książkę o jelonku „Bambi” czy kreskówki „Baranek Shaun „. Uwielbia chodzić na zajęcia dodatkowe jak basen czy pomagać mamie w odkurzaniu.

W kwietniu zeszłego roku jego codzienność została przerwana przez diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. Od tej pory większość czasu spędza w szpitalu. W styczniu Jaś zakończył leczenie, wyszedł do domu i wydawało się, że najgorsze już za nim. Jednak we wrześniu okazało się, że choroba wróciła i konieczne będzie przeszczepienie od Dawcy niespokrewnionego. Jego marzeniem jest: „Wyjść z choroby, wrócić na ulubione zajęcia i chodzić do szkoły”.

Przebywając na oddziale hematologii dziecięcej Jaś zaprzyjaźnił się z rówieśnikami, którzy jak on sam potrzebują przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego Dawcy, dlatego postanowił zaapelować:

„Pomaganie masz w genach, możesz uratować Komuś życie!”.

Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy kliknąć w link :

https://www.dkms.pl/pl/pracus-kontra-bialaczka

Pokażmy wspólnie, że chorobę można pokonać. Zarejestrujcie się w bazie potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS! – dodają bliscy Jasia.

Ola, ciocia Jasia, mówi: „spójrz czasami na świat oczami dziecka! Wówczas zobaczysz wszystko to czego dawno już nie widziałeś … Kiedy spojrzysz poprzez pryzmat choroby dodatkowo widzisz nowe horyzonty! Zarejestruj się jako potencjalny Dawca i uratuj komuś życie!

Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku dedykowaną Jasiowi. Mieszkańcy powiatu lęborskiego wielokrotnie okazali solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi tłumnie rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku.

„Tym razem akcja dla Jasia odbywać się będzie w nowych warunkach, ponieważ ze względu na Covid-19 większość działań przenosimy do internetu – mówi Kamil Stachowicz z Fundacji DKMS – Miałem okazję poznać Jasia osobiście, to uśmiechnięty, energiczny chłopiec. Liczymy na dużą mobilizację mieszkańców, zwłaszcza, że rejestracja jest prosta i bezpieczna, a pakiet rejestracyjny można zamówić nie wychodząc z domu”.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x