Członkowie jednej z OKW w Gdyni poczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku, fot. Michał Puszczewicz
Członkowie jednej z OKW w Gdyni poczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku, fot. Michał Puszczewicz
Polityka Redakcja poleca Z Gdyni

Praca w komisji wyborczej czeka

28 czerwca, w dzień wyborów prezydenckich nie tylko obowiązkowo należy oddać swój głos, ale można też nieźle zarobić. Krajowe Biuro Wyborcze pilnie poszukuje nowych członków Obwodowych Komisji Wyborczych. Takich osób potrzeba też w Gdyni.  

Bez nich nie udałoby się zorganizować żadnych wyborów – członkowie Obwodowych Komisji Wyborczych to ważne ogniwo podczas przygotowywania demokratycznych wyborów. To oni czuwają nad przebiegiem głosowania i przestrzeganiem procedur.

Cały czas trwa nabór kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych w Gdyni.

Pozostało jeszcze dużo wolnych miejsc przed zarządzonymi na 28 czerwca wyborami prezydenta RP. Aby dołączyć do OKW i mieć swój udział w organizacji wyborów, wystarczy być osobą pełnoletnią, mieć polskie obywatelstwo, zamieszkiwać na stałe w województwie pomorskim oraz spełnić trzy wymogi: nie być pozbawionym praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie być pozbawionym praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu oraz nie być ubezwłasnowolnionym prawomocnym orzeczeniem sądu

Praca przy wyborach to też okazja do podreperowania domowego budżetu – członkowie OKW mogą liczyć na diety w wysokości 350 złotych, przy czym przewodniczący komisji i ich zastępcy – odpowiednio na 500 i 400 złotych. Takie same stawki obowiązują w przypadku ewentualnej drugiej tury wyborów.

Co zrobić, aby zostać kandydatem na członka obwodowej komisji wyborczej?

Aby wziąć udział w pracy w obwodowej komisji wyborczej należy wypełnić zgłoszenie (dostępne poniżej w formie załącznika) oraz niezwłocznie przesłać je skanem do Urzędu Miasta Gdyni na adres: wydz.organizacyjny@gdynia.pl lub do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku na adres: slupsk@kbw.gov.pl. Nie warto zwlekać, gdyż ilość miejsc jest ograniczona!

Zgłoszenie jest także dostępne na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku lub w siedzibie Urzędu Miasta Gdyni.

Więcej informacji także na stronie internetowej pkw.gov.pl.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x