Kultura

Pożegnanie z „Notre Dame de Paris”

fot. archiwalne gdynia.pl / Piotr Manasterski

Wielki hit gdyńskiego Teatru Muzycznego, który zapełniał widownię przez ostatnie trzy lata już w najbliższy weekend zagości na deskach dużej sceny ostatni raz, w ciągu trzech lat został wystawiony w Gdyni aż 180 razy, gromadząc łącznie ponad 185 tysięcy widzów, w tym między innymi gości z RPA, z krajów skandynawskich, z Australii czy Stanów Zjednoczonych.

Gdynia od 2016 roku była jedynym miejscem na mapie środkowowschodniej Europy, gdzie można było zobaczyć legendarny już musical, a dodatkowo – jedynie tutaj spektakle były grane z udziałem orkiestry i chóru po tym, jak gdyński zespół zrobił ogromne wrażenie na realizatorach.

Jeszcze w tym samym roku „Notre Dame de Paris” przyznano nagrodę „Pomorskiego Sztormu 2016″ w kategorii Wydarzenie Roku, a wieść o spektaklu obiegła całą Polskę i nie tylko.

 

 

Powiązane tematycznie

VII Mini Przegląd Filmów Morskich

GDYNIA – KURTYNA 2019

Kultura i rozrywka

Srebro dla gdyński chóru „Razzle Dazzle”

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie