Image default
Morskie sprawy Na zdrowie Redakcja poleca Ze Świata

Pożegluj bez wychodzenia z domu!

Jak urozmaicić sobie przymusowy pobyt w domu, a zarazem doświadczyć odrobinę żeglarskich emocji? Rozwiązaniem jest największy symulator żeglarstwa Virtual Regatta.

Światowa pandemia koronawirusa COVID-19 sparaliżowała wszystkie dziedziny życia. Konieczność pracy z domu, przymusowe kwarantanny, odwołane treningi, zgrupowania i regaty, a nawet zakaz żeglowania rekreacyjnego, który wprowadzono we Francji spowodowały, że nie można przygotowywać do nadchodzącego sezonu żeglarskiego. Jest jednak sposób, żeby bez wychodzenia z domu nie tylko pościgać się z rywalami z całego świata, ale nawet powalczyć o e-mistrzostwo świata federacji World Sailing. Jest nim Virtual Regatta.

Jest to największy tego typu symulator żeglarstwa na świecie, z którego korzystają setki tysięcy zawodników. W Virtual Regatta dostępne są dwa tryby – pierwszą jest inshore, w których uczestnik ściga się w krótkodystansowych regatach pomiędzy bojami, zmieniając kurs, stawiając żagle. Zawody nie są oderwane od rzeczywistości – pływa się w popularnych miejscach, np. Kilonii, a do dyspozycji są istniejące klasy żeglarskie – Star czy 49er.

Ekran regat offshorowych w Virtual Regatta.

Drugim trybem jest offshore, w którym bierze się udział w wielkich imprezach oceanicznych. Tu możliwości jest też dużo – za przyznane z początku wirtualne pieniądze można przemalować jednostkę oraz ją doposażyć np. w foile czy żagle sztormowe. Regat w których można popłynąć jest też niemało, a niektóre cieszą się olbrzymią popularnością. Na przykład w tegorocznym Mini Transacie wzięło udział blisko 40 000 komputerowych graczy, a w ostatniej edycji Volvo Ocean Race ponad 100 000. Warto podkreślić, że wirtualne odpowiedniki słynnych imprez odbywają się równolegle do oryginałów. Zawodnicy chętnie biorą udział także w nieistniejących wyścigach – np. udział w rozpoczynającym się dzisiaj The Great Escape z La Rochelle we Francji do Curaçao na Karaibach zadeklarowało blisko 70 000 graczy, w tym profesjonalni żeglarze – Sam Davies, Armel Le Cléac’h, Boris Hermann i Jérémie Beyou.

Dodatkowym smaczkiem Virtual Regatta jest fakt, że jest to oficjalna platforma do rozgrywania e-mistrzostw świata federacji World Sailing oraz mistrzostw krajowych, m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W inauguracyjnym 2018 roku swoich sił w zawodach spróbowało 170 000 graczy z 74 krajów, a finał odbył się podczas dorocznego kongresu World Sailing.

W Virtual Regatta można grać za darmo na przeglądarkach internetowych lub aplikacjach na urządzenia z systemem Android i iOS.

Strona Virtual Regatta

Jędrzej Szerle

https://zeglarski.info/

Powiązane tematycznie

Kaszubskie losy cz. II

Józef Franciszek Wójcik

Testy na koronawirusa. Co sprawia, że nie można wykonywać ich więcej?

dr. Zdrówko

Pogoria wraca do domu

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie