Za miedzą

Powstanie Airport City Gdańsk

Umowa na budowę pierwszego z siedmiu biurowców tzw. kompleksu Airport City podpisana. 

Port Lotniczy Gdańsk rozpoczyna budowę biurowców przeznaczonych pod najem komercyjny, dedykowanych firmom, które oczekują wysokiego standardu.

– Rozwój Portu Lotniczego, którego jesteśmy udziałowcem bardzo nas cieszy. Jest to zaleta nie tylko z punktu widzenia rozwoju samej spółki. Liczy się także fakt, że powstanie w Trójmieście kolejna przestrzeń biurowa o bardzo wysokim standardzie, taka, która zdolna jest przyciągać inwestorów z najwyższej półki – podkreśla Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – Tego rodzaju firmy przyczyniają się do poprawy konkurencyjności naszego regionu, zapewniają pracę naszym mieszkańcom, wpływy podatkowe, a przede wszystkim są generatorem ogólnego rozwoju. Od lat na poziomie metropolii ciężko pracujemy na to, aby przyciągnąć najlepszych inwestorów. Ta praca nam się udaje, ale ważne jest by mieli gdzie ulokować swoje biznesy. Budowa Airport City jest doskonałym krokiem w tym kierunku, realizowanym w sposób niezwykle profesjonalny – wyjaśnia wiceprezydent Gdyni.

Biurowiec stanie na terenie pomiędzy ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, naprzeciwko terminalu pasażerskiego T2. Obiekt będzie wyposażony w inteligentny systemem zarządzania oraz całodobową ochronę, a jego energooszczędność zostanie poparta Certyfikatem Leed Gold. Warto też wymienić chociażby zielony taras na dachu. Budynek będzie w pełni przystosowany do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami.

Inwestycja zostanie sfinansowana z emisji obligacji przy pomocy Banku Pekao S.A. i ze środków własnych Portu Lotniczego. W zależności od jej powodzenia rynkowego, spółka podejmie decyzję o budowie kolejnego obiektu o nazwie Bravo. W planach jest w sumie 7 budynków o charakterze biurowym i usługowym o nazwach nawiązujących do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf.

Pierwszy z budynków, Alpha (wizualizacja powyżej), będzie kosztował prawie 66 mln zł netto. To 6 pięter i 2 kondygnacje podziemne oraz łącznie 197 miejsc parkingowych. Powierzchnia najmu wyniesie 8,5 tysiąca metrów kwadratowych.

C.M

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie