Na zdrowie Za miedzą

Poszukiwany genetyczny bliźniak chorego Damiana

12 stycznia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku do bazy Fundacji DKMS. Akcja ma na celu pomoc Damianowi Bojarowi z Rumi, który cierpi na anemię aplastyczną i wymaga przeszczepu.

Damian Bojar to 24-letni mieszkaniec Rumi. Jeszcze na początku 2018 roku był aktywnym studentem i dużo czasu poświęcał na uprawianie sportu. W lutym po raz pierwszy trafił do szpitala, natomiast w październiku okazało się, że cierpi na anemię aplastyczną i żadne leki nie są w stanie mu pomóc. Jedyną szansą na wyzdrowienie Damiana jest przeszczep szpiku, stąd apel do potencjalnych dawców.

12 stycznia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan

odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. By dołączyć do bazy Fundacji DKMS wystarczy wypełnić formularz i pobrać wymaz z ust, co zajmuje do 10 min. Rejestracji będzie można również dokonać 13 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

Rejestracja dawców szpiku odbędzie się 12 stycznia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan

przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Potencjalni dawcy mogą się zgłaszać od godz. 13.00 do 18.00 przy specjalnym stanowisku w pasażu centrum handlowego.

Klaudia Cena

Powiązane tematycznie

Prezydent Gdańska odebrała nagrodę księżnej Asturii dla miasta Gdańska

Redakcja

Finał sezonu na Torze Pszczółki!

Redakcja Sportowa

Rumia: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie